Skocz do zawartości
crysis94

Fanklub Fostex oraz słuchawek na przetwornikach Fostexa

Rekomendowane odpowiedzi

Modą zapożyczoną z innego forum robię "tematy fanklubowe" czyli skupiające miłośników określonych typów sprzętów bądź marek.

Jeśli chodzi o Fostexa o przerobiłem większość istotnych modeli, moim ulubionym są oczywiście TH-900... bardzo cenię też starsze Denony robione na przetwornikach Fostexa, w szczególności AH-D7000. Obecnie jestem w posiadaniu modowanych AH-D2000 z padami Lawtona i kablem FAW do których będę chciał drukować muszle w stylu TH-600...
Przy okazji jeśli ktoś potrafi znaleźć taki gotowy projekt to proszę o pomoc =)
Przymierzam się jeszcze do zakupu AH-D5000, również pod mody... jakby nie było nawet niższe Denony mają wielki potencjał na mody.
AH-D2000 to ten sam driver co AH-D5000... a AH-D7000 ma po prostu o 11% silniejszy magnes...
Znowuż TH-600 jest bardzo podobny do drivera AH-D2000/AH-D5000, a TH-900 do AH-D7000... wszystkie to bdb projekt jednego drivera, a różnią się głównie komorą, dampingiem i kablami, więc już AH-D2000 mają wielki potencjał!

Moje:
gallery_45391_810_1145787.jpg

Edytowane przez crysis94
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli D5000 mają ten sam driver co D2000, to jaki jest sens ich zakupu? Lepiej kupić D2000 i zainwestować w jakieś drewniane muszle. 
Słuchałem tych D5000 ze zdjęcia i dla mnie grają chudo i zbyt jasno w porównaniu do TH900.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bo Michał nie chce mi drewnianych muszli zrobić ;<
Ale w gruncie rzeczy masz rację oczywiście...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Twoje D2000 są w środku jakoś modyfikowane czy tylko kabel i pady zmienione?

//temat jest chyba w złym dziale :P

Edytowane przez bakus1233

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zdjęcie drivera Fostexów x00. Ciekawy jestem czy th600 mają identyczne oznaczenie, ale nie mogę znaleźć podobnego zdjęcia z th600.

1oDjxHsh.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jest możliwe, że mają ten sam driver co x00.  Jak przełożyłem drewno oraz pady z th900 do x00, to zrobiły się z nich  dużo lepsze słuchawki, ale dalej brakowało mi tego basu z 900 :D

qicy8Hhh.jpg

soDAGj5h.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

TH-600 są równiejsze tonalnie i scenicznie od TH-900, ale dla mnie po prostu całościowo gorsze, bas mniejszy i nie tak szybki.
No po to były te TH-X00 podobno wypuszczane, żeby zużyć drivery TH-600 przed wpuszczeniem TH-610, które już driver mają inny ;)

Ja się nigdy w żadne teorie nie zagłębiam w internetach, więc jak to jest nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Te są piękne :) Ciekawe jak zmienia się brzmienie słuchawek na takich głębokich muszlach. 

3.jpg

41.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Muszle do moich słuchaweczek o nazwie kodowej "AH-D6000" kupione :>

$_57.JPG

Materiał: Miodla indyjska
Wykończenie: na wysoki połysk
Taka troszkę podróbka kubków Lawtona za połowę ich przegiętej ceny ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeżeli potrzebowałbyś modelu 3D to możesz podesłać wymiary i postaram się zrobić. 

Miałem okazję słuchać pierwszej edycji T20RP i jestem naprawdę pod wrażeniem, że można zrobić aż tak płasko brzmiące słuchawki. Jako słuchawki do relaksu w życiu bym ich nie wziął, ale mam swój numer 1 jak chodzi o wszelkie monitory w niskiej cenie :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przyszły kubki od Artisan, ładniejsze niż te z ich galerii:
1340881.jpg
Ja zdjęcia nie zrobię, bo nie mogę na fotce złapać tego mienienia się w świetle...

Jak nic wezmę jeszcze u nich za jakiś czas upgrade pack do T50RP mk3:
Origin_Combi.jpg

Edytowane przez crysis94
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na tym zdjęciu wyglądają o wiele lepiej niż na aukcji ebay. Powinni zmienić zdjęcia.

A jakie zmiany dźwiękowe oferują te kubki?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A ja wiem? Obie pary Denonków na wstawianiu gniazd u Smoka... a potem jeszcze trochę czasu będę potrzebował na dobranie dampingu ;)

A fotka wyżej to też z ich aukcji przecież, na mojej nic nie widać to nie wstawiam :P

Edytowane przez crysis94

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na chwilę obecną mam 2 pary AH-D2000 i 2 pary drewnianych muszli:

$_57.JPG
Poprosiłem gościa, żeby wybrał mi sztukę z jak najbardziej widocznymi słojami drewna i się spisał - Miodla Indyjska, a słoje widoczne nie mniej niż na ich pokazowych kubkach z Teczyny :>

ZfqDOEx.jpg
No i odkupione używane by Michał... dałem więcej niż za nowe xD

Ogólnie to obie pary trzymam na pewno do MEETu Żywieckiego, a potem albo zostawiam sobie jedne AH-D2000 i 2 pary kubków albo tylo tyko z jedną parą kubków ;)

Edytowane przez crysis94
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Już wiem za co lubiłem CAL!

TH-610 dają sporo radochy ze słuchania, spokojnie mogłyby być to moje jedyne zamknięte słuchawki.

Są dla mnie lepsze od T5pv2 i D7200.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 minuty temu, vonBaron napisał:

Już wiem za co lubiłem CAL!

TH-610 dają sporo radochy ze słuchania, spokojnie mogłyby być to moje jedyne zamknięte słuchawki.

Są dla mnie lepsze od T5pv2 i D7200.

Kupiłeś czy pożyczone?

Słuchałem ich na przemian z Flow C, to te drugie trochę je miażdżyły.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pożyczone, nie dziwie się że je miażdżyły ale kosztują 3x tyle.

Spokojnie używane w dobrym stanie byłbym w stanie kupić bo nie znam tak dobrze grających zamkniętych w tej cenie.

Edytowane przez vonBaron

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bo z dobrymi zamkniętymi to w ogóle jest problem. Dlatego aby grały muszą kosztować. :(

Ponoć te nowe ZMF robią robotę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi