Skocz do zawartości
Adamesq

Aune E1 - wrażenia, opinie...

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktos z drogich Forumowiczow wie, kiedy mozna spodziewac sie debiutu sluchawek Aune E1? Evil bardzo je zachwalal w recenzji Shanlinga M1 i z racji tego, ze nasze odczucia audio bardzo sie pokrywaja, chcialbym zakupic tego malucha. Poki co celuje w RHA MA-750, chyba, ze Aune zadebiutuje na rynku w niedalekiej przyszlosci i cena bedzie w miare rozsadna...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chyba nie wiadomo... z tego co pamiętam wtedy nie była to jeszcze nawet finalna wersja słuchawek ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

I nadal nie jest :). Tyle co wiem, że mają kosztować ok. 200 USD, także cena do najmniejszych się nie będzie zaliczała. Oczywiście o ile nic się nie zmieni, a ma przynajmniej konstrukcja korpusów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

M1 nie słuchałem, ale za to MA750 dobrze znam ;)
Według opisów M1 to dość równy i neutralny klocek o lekkim basie... MA750 zdecydownie zaznaczony najniższy bas, z autopsji nie lubią się tylko z odtwarzaczami o cyfrowej górze... więc według mnie połączenie się sprawdzi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

M1 ładnie mi się dogaduje z MA750, także nie ma z tym połączeniem stresu. E1 jednakże całościowo uważam za słuchawki lepsze. Prototyp wymagał bardzo poważnego wygrzewania, a zmiany w dźwięku notował gwałtowne: z ciemnego i zmulonego brzmienia a'la Soundmagic E10 v1 przeczołgał się do poziomu K500 EP. Nie pamiętam abym miał na warsztacie drugie słuchawki o tak drastycznej metamorfozie. Możliwe że to przez drivery: dynamiczne pokryte berylem. Liczę po cichu że jakość dźwięku utrzyma się do stadium produkcyjnego i niczego po drodze nie sknocą. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Panowie, dzieki za odpowiedz. Z racji tego, ze sluchanie muzyki podczas podrozy nie jest u mnie dosyc czeste, zostane przy RHA z ewentualna zamiana na Aune w przyszlosci. Jesli chodzi o samo Aune, jestem posiadaczem S16 i zdazylem polubic te marke ;-).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jutro powinienem wiedzieć coś więcej o spodziewanym terminie premiery. Nie powinien być on odległy, bo dźwiękowo jest tak, jak powinno. Jedynie kwestia wykończenia pozostała.

Edytowane przez Mayster

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
On 3/15/2017 at 10:13 PM, Mayster said:

Jutro powinienem wiedzieć coś więcej o spodziewanym terminie premiery. Nie powinien być on odległy, bo dźwiękowo jest tak, jak powinno. Jedynie kwestia wykończenia pozostała.

Jakies newsy? ^_^

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
On 17.03.2017 at 8:30 AM, Adamesq said:

Jakies newsy? ^_^

Ano są newsy B|

Słuchawki są u mnie od kilku dni i do tej pory głównie się wygrzewały. Choć już prosto z pudełka robią wrażenie. Przestrzenne, z solidną podstawą basową, bardzo dobrymi wokalami i naturalną, dobrze rozciągniętą górą. Całość brzmi spójnie i tak jak lubię - czysto, rozdzielczo, szeroko, ale bez jakichkolwiek ostrości. Wygrzewanie zdecydowanie im służy, bas jest lżejszy, góra nieco też się uspokaja, ale i nabiera więcej powietrza. Scena też się układa, pojawia się głębia, której podczas pierwszego odsłuchu właściwie nie odnotowałem. Na razie mają na liczniku jakieś 40h, dobiję do setki. Co do budowy to są małe i lekkie, ergonomia bez zarzutu. Można je nosić na dwa sposoby - kablem w dół i za uchem. Można się przyczepić do kabla, bo ten jest raczej cienki i od splitera do wtyku pokryty oplotem, który zwykle z czasem lubi się zaciągać. Słuchałem na DX200 i Galaxy S8 i jakoś wolę je ze smartfonem. Bardzo mocno reagują na zmianę tipsów, już nawet te dwa rodzaje silikonowych końcówek, dołączonych do zestawu wyraźnie zmieniają skraje pasma. Wiem, że na dniach maja trafić do sprzedaży, ale tu już pytania do @Mayster. Więcej wrażeń za kilka dni.

:)

• Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Oho, czyli z all'em odbieramy je dokładnie tak samo :). Bardzo mnie to cieszy, bo buduje spójny obraz brzmieniowy bez względu na doświadczenie i uszy osoby oceniającej. Nie ma wtedy ryzyka, że mój gust lub przyzwyczajenie do danego modelu przeważyły i zatarły nieco zachowanie dystansu do słuchawek. I tak, tipsy dają zmiany do brzmienia, w pełni potwierdzam (korzystam z tipsów NU z szerokim otworem wylotowym). 

Z mojej strony słuchawki swoją wstępną premierę na blogu zaliczyły w niedzielną noc w artykule o słuchawkach "na początek": http://www.audiofanatyk.pl/najlepsze-sluchawki-dla-poczatkujacego-audiofila/

Na razie pełnej recenzji nie piszę, ponieważ nie wiem jak będzie wyglądał finalny produkt np. co do pakowania czy wyposażenia. Wiem tylko że ma:

• być w sprzedaży,
  • grać dokładnie tak samo jak prototyp,
  • różnić się od prototypu fizycznie tylko logiem Aune na wtyku,
  • kosztować 599 zł. 
Edytowane przez EvilKillaruna
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chyba tylko gdy okaże się, że oba produkty będą ze sobą jakkolwiek konkurowały. F9 to hybryda i obawiam się, że docelowo granie w stylu "V" lub na kształt Fidue A83. No i jako 4 wersje: zwykła, SE, PRO, LTD, które warto byłoby wtedy jeszcze między sobą też porównać. E1 to z kolei kierunek P7W (konfrontowałem bezpośrednio), a więc nijak do stylu A83.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jakiś czas temu słuchawki dobiły do setki, ale wygląda na to, że najważniejsze zmiany miały za sobą już po 40h. Wróciłem też do stokowych tipsów z szerokim wylotem, zagrały mi z nimi jednak najlepiej. Czyli ogólnie pozostają wrażenia z mojego poprzedniego postu. Bardzo udane wejście w Aune w iemy, tym bardziej, że nie poszli po najmniejszej linii oporu i zamiast zrobić rozrywkowo brzmiące doki dla młodzieży (V), udało im się stworzyć produkt grający dojrzale, naturalnie, angażująco, ale niepozbawiony funu. Trzymam kciuki i czekam na ich kolejne produkty.

• Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czyli wrażenia potwierdzają i pokrywają się z moimi. U mnie było dokładnie tak samo, aczkolwiek porównań sporo poczyniłem ze znacznie droższymi Bowersami P7 Wireless. Tak jak pisałem konfrontowałem je bezpośrednio, bo akurat pisałem recenzję P7 na wyjeździe i pod ręką znalazły mi się tylko E1 i T20, które ostatnim razem zapomniałem wypakować z torby. Ogólny opis słuchawek zawarłem na razie tutaj: http://www.audiofanatyk.pl/najlepsze-sluchawki-dla-poczatkujacego-audiofila/

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pytania :

- czy Aune E1 lepiej grają na tipsach z szerokim otworem ?

- warto pianki stosować ?

- do napędzania powerman w stylu AK300/380 czy lepiej AK120 a nawet iPod Touch 5g ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

- IMO tak

- kwestia preferencji

- grają mi bez problemu z Shanlinga M1, który do mocarzy nie należy. Sam AK300 dałby im radę. AK120 i iPT5g nie znam od strony napędowej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

AK120 ma sporo mocy. W końcu to były flagowiec, dual mono. T5g znacznie mniej ma powera ale potrafi zaskoczyć.

A jakie pianki polecasz ? Bo tipsy sa fajne ale mi trudno utrzymać je w uchu. Tak mam z dokami (nie pchełkami) Tomahawk. Trzymają się na piankach.

E1 to tulejka 200 czy 400 ?

Edytowane przez Lord Rayden

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Odnoszę się jedynie do zestawu fabrycznego. Przy sprzęcie nabywanym z innych źródeł naturalnie nie wiem jakie akcesoria trafiają w ręce nabywcy i jest to stricte w gestii sprzedającego :). Ale z tego co pamiętam Comply S400 wchodziły. 

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Aune E1 są już moje (korzystna cena).. :) . Połączyłbym kształt F9 i granie E1 - to by było ! Ale od kiedy zacząłem stosować pianki w FiiO F9, granie znacznie się polepszyło. Maciux miał rację w swoim teście F9.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi