Jump to content

Tux

Użytkownik
 • Content Count

  56
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  5

Everything posted by Tux

 1. @daviox Na pocieszenie powiem, że znam ten ból . W zeszłym roku przypomniało mi się, że miałem kiedyś "klekszące" pióro i zachorowałem na pióro. W tym roku się doczekałem nowego Parkera. Szum pióra przesuwanego po papierze w szkicowniku jest piękny . Na papierze o gramaturze 140 g to wygląda dużo lepiej, niż w normalnym zeszycie. Warto było. @bakus1233 Nad stylem pisma zawsze można pracować, ale to wymaga czasu i chęci. Ja też mam niezbyt ładny styl pisma. Od kilku miesięcy codziennie robię notatki i widać postęp, chociaż dopiero od niedawna bardziej skupiam się na stylu pisma. Wystarczyło, że pisząc piórem robię to wolniej i przyzwyczaiłem się do innego ułożenia ręki. Nie jest to dużo, ale nie musi. Nie wszystko na raz.
 2. Też tak myślałem kiedy nie dostałem w ręce papieru o większej gramaturze . Ale jak pisze się rzadko albo nie przykłada się wagi do wagi papieru, to nie ma sensu wydawać 30 zł na zeszyt. A ile kleksów do tego... Człowiek starał się pisać ładnie, ale z tymi kleksami nie szło. Nie dziwne, że potem ludzie zrażają się do piór. Tymczasem mogę machać parkerowskim Sonnetem i nic
 3. Łudzę się, że nie tylko ja na tym forum uważam, że pisanie piórem i dbanie o pismo wiążą się z estymą. Niniejszym zapytuję o preferencje i doświadczenia związane z przyrządami do pisania. Jeśli pióra, to jakiego producenta i jaki atrament. To jest ciekawe, że pióra wieczne wydają się być droższe i sprawiać więcej problemów, to przy okazji sprawiają też więcej radości. Atrament, napełnianie, styl pisania, papier... właśnie. O ile tych pierwszych można się nauczyć, to o normalny zeszyt z gramaturą rzędu 100g/m2 (i więcej) trochę ciężej.
 4. @LoCzekk Dokładnie tak jak napisali wyżej @Waifu i @Jakub Łopatko. Ale nie dziwię się skojarzeniu. Jednym z pierwszych skojarzeń jakie przychodzą mi na myśl w związku z zakupem etów był Waifu 🤣
 5. Etymotic ER4SR
 6. Tux

  Spotkanie Warszawa 2019

  Kto jest zainteresowany spotkaniem, które nie jest związane z żadną firmą? Do tego zmierza moje pytanie.
 7. Tux

  Spotkanie Warszawa 2019

  Myślałem bardziej o tym, żeby same w sobie słuchawki nie były przyczyną spotkania. I wcale nie trzeba czekać kolejnych miesięcy .
 8. Dobry wieczór! Żeby nie samymi słuchawkami żyć: kto byłby chętny spotkać się w Warszawie w tym roku? Chętnych proszę o propozycje terminów i miejsca. Ankietę na razie nie załączam, bo niełatwa by była .
 9. Emocje! Bez logiki czy bez emocji bylibyśmy zgubieni dawno temu, ale to właśnie emocje nami "sterują". Chodzimy do pracy, bo chcemy mieć dobrze: słuchawki, kolumienki, prostytutki i koks. Emocje dostarczają nam celów (marzeń), a logika pozwala wybrać mądrze.
 10. Gdybyśmy wybierali metodologię poznawania, to co byście wybrali? Podejście logiczne dopuszcza głównie doświadczenia i nie ma miejsca na domysły. Podejście emocjonalne pozwala na improwizację i posługiwanie się intuicją.
 11. Tux

  Pokaż Pulpit

  @daviox Masz brudny monitor, słońca nie widać .
 12. Audiotrack Prodigy Cube to dobry pomysł. Maya U5 ma mały minus w postaci braku pokrętła do wzmocnienia słuchawek. Ewentualnie jeszcze Focusrite Scarlett 2i2 - można do niego podłączyć dwa rodzaje mikrofonów: pojemnościowe i dynamiczne, ma też różne gniazda na wejścia i na wyjścia. Inny model tego urządzenia opisany jest na blogu https://www.audiofanatyk.pl/recenzja-focusrite-scarlett-6i6-jako-dac/
 13. Szkoda pieniędzy. Raczej nie będzie w tej karcie nic, co czyniłoby ją bardziej wartościową od zintegrowanej.
 14. @Rafq Przed jakimkolwiek wydaniem pieniędzy polecam spróbować z ustawieniami dźwięku. Producent karty pewnie dołączył płytkę ze sterownikami i programem do zabawy w ustawienia. Można tam zmienić barwę dźwięku i dodać różne efekty, typu: poszerzone stereo, podbicie basu, echo. Jeśli słuchawkom brakuje niewiele do oczekiwań, to takie ustawienia mogą trochę pomóc. Na ile trzeba coś zmienić i jaki efekt dadzą takie programy - to trzeba sprawdzić samemu. Można zrobić to za darmo i w parę minut.
 15. @Randomek Czego oczekujesz po zmianie DACa? Jakości dźwięku? Obsługi większej ilości kanałów? Z posiadanych kolumn dużo nie wyciśniesz, więc lepszy DAC tu niewiele da. Wydać tysiaka, żeby dźwięk był tylko odrobinę lepszy to kiepska sprawa. Nie wiem czy w ogóle odczułbyś zmianę. Możesz spróbować z Creative Sound Blaster X7. Masz recenzję https://www.audiofanatyk.pl/recenzja-zestawu-creative-sound-blaster-x7-e-mu-xm7/ Na tylnym panelu masz wyjścia do głośników pasywnych + wyjścia line out do sourround, które będą wymagać wzmocnienia.
 16. Tux

  Pokaż Pulpit

  @daviox W KDE alt+spacja i wpisujesz nazwę programu. Przy pierwszych dwóch, trzech literach potrafi pojawić się to, co chcemy i można pacnąć enter . Tak się otwiera programy.
 17. Tux

  O wszystkim i o niczym

  @Palpatine To nie wiessz, żę koty mogą przyjmować dowolne kształty? Akurat tamten przyjął formę płatków
 18. Doktorat z matematyki jest fajny. Kiedyś go będę miał :squint:

 19. Tux

  O wszystkim i o niczym

  Ja dziś kota kebsa pożarłem.
 20. Tux

  O wszystkim i o niczym

  Mmm, misiowo. Przytulaski 🤗
 21. Tux

  Pokaż Pulpit

  @daviox Nom. Czasem się przydaje. A kostka jak kostka, ładna - akurat bez rybek . M$... 14 lat im to zajęło?
 22. Tux

  Pokaż Pulpit

  Pulpit? Phi, pulpity
 23. @EvilKillaruna Nie no, jeden misiaczek może być . Tyle offtopu.
 24. @damian_em Misiaczku, zadaj konkretne pytanie jeśli chcesz coś wiedzieć - tak jak autor wątku to zrobił. Nie musisz mi ani evilowi poddawać postu pod polemikę, bo my akurat coś wiemy o audio (co prawda każdy od swojej strony). A zatem odniosę się do tekstu wypowiedzi: Jest bardzo ścisłe: przetwarzają moc elektryczną na akustyczną i odwrotnie. Pomijamy niewielkie ucieczki energii w postaci promieniowania podczerwonego. Autor wątku jak na razie nie spytał o jaką moc chodzi, więc nie zakładajmy tak szybko jego intencji. Nie ma za bardzo o czym polemizować. Ta odległość właśnie powoduje rozproszenie dźwięku. Dźwięk rozchodzi się różnie zależnie od częstotliwości i ośrodka. Dlatego na słuchawkach wokółusznych dźwięk ma inną barwę - nie wszystkie dźwięki składowe docierają w tym samym czasie względem słuchawek dokanałowych. To w przypadku dźwięku, który już dotarł do bębenków. Zalecenia odnośnie głośności nie są dokładnie takie same dla każdych słuchawek, bo głośność jaką odczuwa człowiek nie jest taka sama jaką generuje urządzenie. Jeśli np. ktoś ma ubytek słuchu, to różnica między progiem słyszalności a progiem bólu dla tej osoby jest mniejsza. Zatem taka osoba szybciej może pozbawić się słuchu przeoczając moment, w którym należy przestać.

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
 • Create New...