Skocz do zawartości

Tux

Użytkownik
 • Zawartość

  64
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  3

Zawartość dodana przez Tux

 1. @Rafq Przed jakimkolwiek wydaniem pieniędzy polecam spróbować z ustawieniami dźwięku. Producent karty pewnie dołączył płytkę ze sterownikami i programem do zabawy w ustawienia. Można tam zmienić barwę dźwięku i dodać różne efekty, typu: poszerzone stereo, podbicie basu, echo. Jeśli słuchawkom brakuje niewiele do oczekiwań, to takie ustawienia mogą trochę pomóc. Na ile trzeba coś zmienić i jaki efekt dadzą takie programy - to trzeba sprawdzić samemu. Można zrobić to za darmo i w parę minut.
 2. @Randomek Czego oczekujesz po zmianie DACa? Jakości dźwięku? Obsługi większej ilości kanałów? Z posiadanych kolumn dużo nie wyciśniesz, więc lepszy DAC tu niewiele da. Wydać tysiaka, żeby dźwięk był tylko odrobinę lepszy to kiepska sprawa. Nie wiem czy w ogóle odczułbyś zmianę. Możesz spróbować z Creative Sound Blaster X7. Masz recenzję https://www.audiofanatyk.pl/recenzja-zestawu-creative-sound-blaster-x7-e-mu-xm7/ Na tylnym panelu masz wyjścia do głośników pasywnych + wyjścia line out do sourround, które będą wymagać wzmocnienia.
 3. Tux

  Pokaż Pulpit

  @daviox W KDE alt+spacja i wpisujesz nazwę programu. Przy pierwszych dwóch, trzech literach potrafi pojawić się to, co chcemy i można pacnąć enter . Tak się otwiera programy.
 4. Tux

  O wszystkim i o niczym

  @Palpatine To nie wiessz, żę koty mogą przyjmować dowolne kształty? Akurat tamten przyjął formę płatków
 5. Doktorat z matematyki jest fajny. Kiedyś go będę miał :squint:

 6. Tux

  O wszystkim i o niczym

  Ja dziś kota kebsa pożarłem.
 7. Tux

  O wszystkim i o niczym

  Mmm, misiowo. Przytulaski 🤗
 8. Tux

  Pokaż Pulpit

  @daviox Nom. Czasem się przydaje. A kostka jak kostka, ładna - akurat bez rybek . M$... 14 lat im to zajęło?
 9. Tux

  Pokaż Pulpit

  Pulpit? Phi, pulpity
 10. Tux

  jakie słuchawki "najzdrowsze" dla ucha

  @EvilKillaruna Nie no, jeden misiaczek może być . Tyle offtopu.
 11. Tux

  jakie słuchawki "najzdrowsze" dla ucha

  @damian_em Misiaczku, zadaj konkretne pytanie jeśli chcesz coś wiedzieć - tak jak autor wątku to zrobił. Nie musisz mi ani evilowi poddawać postu pod polemikę, bo my akurat coś wiemy o audio (co prawda każdy od swojej strony). A zatem odniosę się do tekstu wypowiedzi: Jest bardzo ścisłe: przetwarzają moc elektryczną na akustyczną i odwrotnie. Pomijamy niewielkie ucieczki energii w postaci promieniowania podczerwonego. Autor wątku jak na razie nie spytał o jaką moc chodzi, więc nie zakładajmy tak szybko jego intencji. Nie ma za bardzo o czym polemizować. Ta odległość właśnie powoduje rozproszenie dźwięku. Dźwięk rozchodzi się różnie zależnie od częstotliwości i ośrodka. Dlatego na słuchawkach wokółusznych dźwięk ma inną barwę - nie wszystkie dźwięki składowe docierają w tym samym czasie względem słuchawek dokanałowych. To w przypadku dźwięku, który już dotarł do bębenków. Zalecenia odnośnie głośności nie są dokładnie takie same dla każdych słuchawek, bo głośność jaką odczuwa człowiek nie jest taka sama jaką generuje urządzenie. Jeśli np. ktoś ma ubytek słuchu, to różnica między progiem słyszalności a progiem bólu dla tej osoby jest mniejsza. Zatem taka osoba szybciej może pozbawić się słuchu przeoczając moment, w którym należy przestać.
 12. Tux

  jakie słuchawki "najzdrowsze" dla ucha

  Evilowi chodziło o to, że dźwięk w słuchawkach dokanałowych niemalże nie podlega rozproszeniu - do ucha dociera więcej energii w tym samym czasie w porównaniu do słuchawek wokółusznych wytwarzających taką samą moc. Z pozostałych wymienionych tutaj typów dźwięk dociera przez małżowiny, które są bardzo dobrym mechanizmem. Nie znaczy to, że słuchawki dokanałowe to wszelkie zło, którego należy unikać. Po prostu trzeba słuchać na nich cicho, częściej wyjmować z uszu i dbać o higienę (czyścić i nosić w etui, nie w plecaku).
 13. Tux

  Dwa DAC na jednym komputerze

  Pięć metrów jest do zrobienia, ale mogą być problemy: - do USB może być konieczne zasilanie aktywne (np. z huba USB z zasilaniem), - RCA będzie podatny na zakłócenia. Można sprawdzić miernikiem jakie dokładnie jest napięcie na czerwonym styku USB (+5 V) albo czy kabel RCA ma ekranowanie. Niestety my za ciebie tego nie sprawdzimy i nie możemy na 100 % powiedzieć, że z jednym czy drugim na pewno nie będzie problemu. Kondensatory w komputerach też się starzeją i mogą nie trzymać parametrów. Nawet nowe mogą mieć np. 4,75 V, bo tak przewiduje standard .
 14. Tux

  jakie słuchawki "najzdrowsze" dla ucha

  Proszę źródło na ten temat. Nie przypominam sobie tez sformułowanych dokładnie w ten sposób.
 15. Tux

  jakie słuchawki "najzdrowsze" dla ucha

  Nie tylko sama budowa słuchawek a higiena i sposób obchodzenia się z nimi jest ważny. Słuchawki dokanałowe mogą być siedliskiem wszelkiego brudu np. z plecaka, kieszeni czy biurka. Po włożeniu ich do uszu mamy zamknięte środowisko - idealne warunki do rozwoju choroby a nawet utraty słuchu. Samo w sobie słuchanie na kanałowych nie zrobi problemu jeśli utrzymujemy ich czystość (np. poprzez noszenie ich w odpowiednim etui) i niski poziom głośności a co jakiś czas będziemy wietrzyć uszy. Pozostałe słuchawki są tu trochę lepsze. Nigdy jednak nie warto ignorować uczucia dyskomfortu pojawiającego się przy dłuższym trzymaniu słuchawek na głowie - niezależnie od tego czy cokolwiek z nich gra! Odnośnie głośności, najlepiej jeśli wynosi ona maksymalnie kilka sonów - jeśli dajemy radę wyłapać większość elementów z tego, co słuchamy, naprawdę nie ma potrzeby słuchać głośniej. No chyba, że ktoś ma spory ubytek słuchu i skala son ma się nijak do decybeli wydawanych przez urządzenie - wtedy najlepiej słuchać lekarza albo zapomnieć o słuchaniu muzyki ze słuchawek. Organizm daje dużo wskazówek odnośnie tego, czy i jak powinniśmy słuchać. Np. adaptacja do hałasu powoduje, że przez moment gorzej rozumiemy osobę szepczącą dwa metry od nas - polecam sprawdzić po dłuższym odsłuchu. Niepokojące mogą być też objawy typu "pisk w głowie" czy nagrzane uszy.
 16. Tux

  Dwa DAC na jednym komputerze

  Nawet jeśli zdarzy nam się zainstalować za dużo sterowników, to nic straconego - we właściwościach urządzenia można wybrać, których używać.
 17. Tux

  czemu wzmacniacz bierze tylko 30 wat zamiast 300

  Ale nie napisałeś czy coś wtedy gra
 18. Tux

  czemu wzmacniacz bierze tylko 30 wat zamiast 300

  Jak dla mnie tłumaczy bardzo dużo: niczego na wzmacniaczu nie słuchasz albo słuchasz cicho . Każdy sprzęt ma swoją sprawność. To znaczy, że tylko część mocy pobranej bezpośrednio przekłada się na granie. Reszta idzie w gwizdek, głównie powoduje nagrzewanie wzmacniacza nawet jeśli niczego nie słuchasz - fizyki nie oszukasz. Jednym z winowajców jest transformator. Zrób pomiary z podłączonymi głośnikami i muzyką. Jeśli dalej będzie to samo, to może ktoś coś wymyśli.
 19. Tux

  czemu wzmacniacz bierze tylko 30 wat zamiast 300

  1) Podaj producenta i model 2) Zdziwiłbyś się gdzie ludzie potrafią to podłączyć, często również multimetry podłącza się do gniazd wyjściowych 3) Możesz testować wzmacniacz: - bez sygnału wejściowego - bez podłączonych głośników - głośniki podłączone, nic nie gra, tylko regulacja wzmocnienia - kombinacja powyższych 4) głośniki podłączone, jakikolwiek sygnał leci z wejścia - nie musisz ryzykować uszkodzenia kolumn, chodzi o maksymalne wzmocnienie, które powinno umożliwić maksymalny pobór prądu. W końcu głośność będzie niska jeśli wzmacniacz ciągnie tylko 30 W. Ponieważ wzmacniacz może wypuścić mniej mocy, niż sam wziął, to nawet i 30 W nie będziesz miał na wyjściu. Przy takiej mocy różnica powinna być słyszalna nawet gołym uchem .
 20. Tux

  czemu wzmacniacz bierze tylko 30 wat zamiast 300

  Powodami nieprawidłowego pomiaru mogą być: - miernik został podłączony w złym miejscu, - użytkownik źle odczytuje wynik miernika, - nieprawidłowa procedura testowa. Co do ostatniego: pobór z instrukcji to maksymalny pobór pod obciążeniem.
 21. @hou3k Inni użytkownicy potwierdzą to, co masz w odpowiedzi . Oczekujesz jakieś konkretnej odpowiedzi? Jak chcesz, to mogę taką napisać.
 22. Tux

  Skoki narciarskie

  Dobry! Forumowa szukajka nie znalazła, więc zakładam . Wrażenia zacznę od siebie. Sezon 2018/2019 jest drugim, którego inauguracja odbyła się w Wiśle na skoczni imienia Adama Małysza. Mimo pomniejszych problemów przed zawodami, same zawody przebiegały w dobrych warunkach i atmosferze. Nie można tego powiedzieć o Kuusamo. Dziś - standardowo - były problemy. Jedna seria odbyła się po dwóch godzinach oczekiwania. Może i warunki nie były bardzo loteryjne, ale i tak wiało. Co tam -10 albo -18 punktów, skaczemy! Mimo dużego kroku w stronę poprawy tej sytuacji (przeniesienie inauguracji do Wisły), skocznia Rukatunturi dalej gości puchar świata - raz podczas zawodów w Ruce , innym razem w Kuusamo. Nazwa organizatora nie zmienia złych wspomnień. Powiedzenie "Kuusamo? To samo!" dalej aktualne. Jednym zdaniem: to są jakieś jaja. W tym sezonie ze szczególnym zainteresowaniem będę śledzić (poza mistrzostwami) Raw Air. Dwie poprzednie edycje były pełne niespodzianek w ostatnim konkursie. Dlatego od strony kibica oceniam ten pomysł na dobry, bo dwa ostatnie skoki potrafią zmienić wszystko - emocje są. Ostatnio (podczas drugiej edycji) mało brakowało a Polacy zajęliby całe podium. A i sami skoczkowie mówią, że maraton na koniec sezonu nie jest zły. Tak że zapraszam dyskusji. Wrażenia z poszczególnych konkursów również mile widziane .
 23. Głowa to najlepszy stojak! Producenci nie projektują słuchawek na dupę czy na stojak, ale na głowę. Niestety projektant głowy nie przewidział wielu par uszu. Wniosek jest jeden - każda głowa musi mieć słuchawki .

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×