Skocz do zawartości

urticae

Użytkownik
 • Zawartość

  16
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Neutral

O urticae

 • Tytuł
  Początkujący
 1. Jeszcze jedna sprawa. Czy z punktu widzenia współpracy ze wzmacniaczem ( np. stary Sansui AU-D7), któraś z wersji - black vs red jest lepszym rozwiązaniem?
 2. Dzień dobry, W moim starym Denonie DCD 1015 padł laser KSS240A. Problem w tym, że dostępne są chińskie podróbki, tanie ale podobno bardzo niepewne. Oryginały (podobno) po ok. 250 zł. Zastanawiam się, czy nie lepiej byłoby pójść w kierunku np. Dragonfly Black i wykorzystać jako napęd komputer. Tu pytania: 1. Czy dragonfly odczytuje bezpośrednio pliki z płyt CD czy trzeba je najpierw zripować? 2. Czy można dragonfly podłączyć z moim starym wzmacniaczem analogicznie jak podłączony był DCD?
 3. urticae

  Pady do Audio-Technica ATH M50x

  Jakie zmiany dźwięku mogą nastąpić po zastosowaniu welurowych HM5 w stosunku do oryginalnych ATH-M50x? I czy to w ogóle dobry pomysł - welur do M50x?
 4. Dzień dobry, Czy może ktoś zasugerować gdzie można kupić odpowiednie pady dla M50x pady? na allegro są, jak piszą, takie które pasują do ATH-M50x M40x MSR7, ale czy to prawda?
 5. urticae

  Słuchawki muzyka barokowa

  Pozostanę przy AKG K 271. Jak nie spełnią oczekiwań, to po prostu je zmienię na inne. Dziękuję za pomoc w podjęciu decyzji i pozdrawiam.
 6. urticae

  Słuchawki muzyka barokowa

  Co do DT150 to jestem zaskoczony tą opinią , bo z opisów wynika, że chociaż bas u nich słyszalny to jednak nienachalny. (nawet rymnęło się). Te słuchawki wydawały mi się ciekawe, bo z racji uniwersalności powinny być dobre w innych gatunkach, gdzie bas spełnia większą rolę niż w muzyce kameralnej. Poza tym są interesujące przez sam fakt, że pomimo swojej brzydoty są produkowane od dziesiątków lat. Coś w tym chyba musi być poza swoistym snobizmem.
 7. urticae

  Słuchawki muzyka barokowa

  AKG K271 są w tej chwili moim faworytem jeśli chodzi o słuchawki nowe. Zawsze jednak można upolować używki a z nich, posiłkując się recenzjami, chodzą mi po głowie AKG K 550 oraz Beyerdynamic DT150. Obydwie, jak sądzę z opisów, sprawdziłyby się w muzyce którą preferuję. Pytanie jednak czy istnieje jakaś sensowna granica wiekowa dla słuchawek poniżej której nie ma sensu schodzić. Oczywiście stan zależy od sposobu i intensywności ich użytkowania, ale sam wiek też zapewne ma znaczenie z powodu utleniania i ogólnie zmęczenia materiału. Kupując np. używane AKG K550, można kupić słuchawki mające ok 10 lat (nie wiem kiedy zaczęto je produkować). Reasumując: czy jest sens kupowanie używanych słuchawek powiedzmy 5-letnich, czy pozostać przy nowych AKG K271?
 8. Czy to będzie test różnych transmiterów, czy test słuchawek BT z tym transmiterem? Kiedy można spodziewać się wyników?
 9. urticae

  Słuchawki muzyka barokowa

  Dziękuję za informację. Skłaniam się ku AKG K27. Jeszcze jedno pytanie, nieco na marginesie, dotyczące wykorzystania do słuchawek korektora ( Mam taki od starego Radmora). Czy dobrze rozumuję, że aby spełniał dobrze swoją rolę, lepiej byłoby żeby współpracował raczej z słuchawkami o charakterystyce "V" (dużo basu i sopranu) niż z słuchawkami neutralnymi. Korektor sam z siebie niczego nie doda do źródła dźwięku tylko może wyciszyć wybrane częstotliwości. Jeśli tak jest, to z tego punktu widzenia większy fan byłby z słuchawkami "V" np. ISK HD9999.
 10. Bernie, dziękuję. Jeszcze pytanie. Czy to urządzenie jest kompatybilne ze wcześniejszymi wersjami Bluetooth? Moje słuchawki (Philips SHB9100) mają w opisie danych: Bluetooth 2.1+EDR, Bluetooth mono support (Headset Profile - HSP, HandsFree Profile - HFP), Bluetooth stereo supported (Advanced Audio Distribution Profile - A2DP; Audio Video Remote Control Profile - AVRCP).
 11. Dzień dobry, Czy możecie zaproponować dobre urządzenie przekazujące sygnał od CD (z gniazda słuchawkowego) do słuchawek bluetooth?
 12. urticae

  Słuchawki muzyka barokowa

  To pozostają słuchawki zamknięte. Pytanie które z wymienionych: Audio-Technica ATH-AVC500, ISK HD9999 byłyby lepsze? Jak wspomniałem sporo słucham muzyki barokowej, a tam dominują raczej tony średnie i wysokie. Może obok wspomnianych wcześniej, polecicie jeszcze jakieś zamknięte słuchawki w granicach 200-400 zł?
 13. urticae

  Słuchawki muzyka barokowa

  Dziękuję za dotychczasowe odpowiedzi. Jeszcze jedna rzecz mnie nurtuje a mianowicie to, że do tej pory nie miałem słuchawek otwartych lub półotwartych i nie wiem jaki w rzeczywistości "hałas" przy przeciętnie głośnym użytkowaniu wzbudzają. Czy siedząc w jednym pokoju z osobą która np. ogląda tele-srele konflikt będzie nieunikniony? Bo jeśli jest to wysoce prawdopodobne, to pozostaje zakupić słuchawki zamkniętego typu.
 14. urticae

  Słuchawki muzyka barokowa

  Dziękuję za sugestię. Faktycznie AKG K240 MKII jest alternatywą, chociaż z recenzji Pana Łopatko wnioskuję, że AKG M220 PRO mogą być ciekawsze. Czytając inne recenzje natknąłem się na ISK HD9999. I teraz …. osiołkowi w żłoby dano. Czy wszystkie te modele nie grają przypadkiem na podobnym poziomie?
 15. urticae

  Słuchawki muzyka barokowa

  Jeśli moje zapytanie jest "nie na miejscu", to proszę o jego usunięcie, lub przeniesienie w inne miejsce.

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×