Skocz do zawartości

Jakub Łopatko

Audiofanatyk.pl
 • Zawartość

  4871
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  350

Ostatnia wygrana Jakub Łopatko w dniu 17 Marzec

Użytkownicy przyznają Jakub Łopatko punkty reputacji!

Reputacja

1753 Excellent

O Jakub Łopatko

 • Tytuł
  Audiofanatyk

Posiadany sprzęt

 • Słuchawki
  AKG K1000 / Sennheiser HD800 / Audeze LCD-2F / LCD-XC / iSine 20
 • Sprzęt źródłowy
  Aune S6 + S7
 • Odtwarzacze
  Shanling M1
 • Głośniki / kolumny
  KEF Q80
 • Inny sprzęt
  Yamaha M-35 / Yamaha A-S201

Ostatnie wizyty

6377 wyświetleń profilu
 1. Jakub Łopatko

  AFC - autorskie okablowanie Audiofanatyk.pl

  Bardzo dziękuję za propozycję i bardzo możliwe że skorzystam. Z Sonorousami oglądałem wtyki przy modelu VI i trzeba byłoby wtedy coś wykombinować w zakresie styków blokowanych. Na razie nie orientowałem się czy można je dostać, w jakiej cenie, także jeszcze wszystko przed nami. Na pewno też będę chciał się jakoś wtedy odwdzięczyć za pomoc .
 2. Jakub Łopatko

  AFC - autorskie okablowanie Audiofanatyk.pl

  Bardzo dziękuję Panie Krzysztofie i cieszę się, że kabel zrobił wrażenie. Liczę że brzmieniowo z AudioQuestami również się skomponuje. Aktualnie w planach kablowych mam znalezienie czasu na opracowanie skutecznej techniki produkcji dla swojego flagowego kabla RCA, bowiem sam mam zamiar go używać w testach. Krótko potem na wokandzie znajdzie się temat kabli XLR, a więc interkonekty i adaptery z SE na BAL. Do tego czasu możliwe, że będę miał już opracowane splittery, a wtedy przyjdzie czas na kable typu Y. Na pewno problemem będzie brak fizycznego posiadania różnych modeli słuchawek do których kable będą powstawały, więc na początku ten sam przewodnik będę starał się sprawdzić tym, co mam, a więc LCD-2, LCD-XC i HD800. Na ich bazie będę chciał następnie wykreować pozostałe kable. Przy okazji będzie to szansa na przetestowanie wszystkiego w praktyce.
 3. Kiedyś było o nim trochę szumu, niektórzy się zachwycali, ale potem kurz szybko opadł. Nigdy go nie testowałem, więc trudno jest mi się jednoznacznie wypowiedzieć.
 4. Jakub Łopatko

  Recenzja wzmacniacza iFi iCAN PRO

  @decees Tak naprawdę wszystko zawsze zależy od człowieka i jego intencji. Te są znane tylko jemu samemu. Zależy też, czy na opisywanym portalu ma miejsce sytuacja polecania sprzętu, który samemu się sprzedaje tylko z tego powodu, czy też sprzedawania sprzętu, bo okazał się aż tak dobry. Na pewno całej sytuacji by nie było, gdyby nie padły takie czy inne komentarze pod recenzją. Bo tak naprawdę to one pozostawiają świadectwo. A u mnie - potworne zmęczenie całą sytuacją. @taurus Bardzo dziękuję za opinię. Mi również bardzo dobrze grał z LCD-XC, a to te same przetworniki co LCD-X. Przy czym X-y bardziej moim zdaniem pasują do stylu grania iCANa. Przykro mi również, że musiał się Pan pozbyć swojego sprzętu. Swojego Bursona również sprzedałem, ale w jego przypadku nie było mowy o kwestiach finansowych, ani też technicznych, ale decyzja była mimo wszystko trudna po tych paru latach jego użytkowania. EDIT: Właśnie padł zarzut, że na pewno sprzedaż mojego Bursona Conductor V2+ musiała mieć coś wspólnego z ocenami iCANa i faktem opublikowania takiej a nie innej recenzji. Także jak widać ze wszystkiego będzie się próbowało zrobić argument i tak jak pisałem wcześniej - obojętnie jakim sprzętem bym nie dysponował, co bym nie zrobił, recenzja i tak byłaby podważana. Do tego pojawiło się odgrażanie w kontekście nadchodzącej recenzji Hugo2, który został wypożyczony od innej osoby prywatnej.
 5. Jakub Łopatko

  Otwarta alternatywa dla DT150? SC808 + 3x Burson V5iD

  Na tonalność nie, ale na scenę akurat wpłynęły. Co prawda mocno z pamięci, ale moim zdaniem, o ile mówimy o wykorzystywaniu wyjścia słuchawkowego, S16 zawsze wydawała mi się jaśniejsza, zwłaszcza pierwsza rewizja. Ta druga była już bardziej stonowana i w stylu X1S, ale tutaj już przyznam nie mam porównania z S6.
 6. Jakub Łopatko

  Recenzja wzmacniacza iFi iCAN PRO

  Tak, również to zauważyłem, choć możemy się tego tylko domyślać i nie wiemy, czy w tym wypadku będzie faktycznie tak samo. Osobiście nie mam z tym problemu, bowiem każda pozytywna recenzja, bez względu na intencje wysyłającego, będzie mogła służyć dla kogoś za reklamę. Problem leży w oczekiwaniach, że tak będzie zawsze i to właśnie m.in. na to chciałbym zwrócić uwagę. Niemniej nawet jeśli takie oczekiwania zawiodłem, reakcje jakie miały miejsce przy tej recenzji były aż podejrzanie nieproporcjonalne. Tak jak wspomniał @decees można było to załatwić znacznie bardziej kulturalnie, ale nie było takiej woli - żądanie niepublikowania personaliów zostało wystosowane jeszcze przed publikacją. Odpowiedziałem w bardzo grzeczny sposób i nie dostałem żadnej odpowiedzi zwrotnej. Te pojawiły się już w formie komentarzy tuż po publikacji recenzji.
 7. Jakub Łopatko

  Recenzja wzmacniacza iFi iCAN PRO

  Bardzo dziękuję za wszystkie ciepłe słowa i wsparcie. Zwłaszcza że recenzja iCANa nie jest wcale negatywna, jeśli spojrzeć na całokształt. Mogę potwierdzić, że dokładnie ten sam sprzęt źródłowy w tej samej konfiguracji był użyty przy pozostałych urządzeniach, które znalazły się w recenzji (jak pisałem poza iHA-6). Wszystko to było też niezmienne przy poprzednich recenzjach realizowanych na sprzęcie od tej samej osoby (Hegel HD20, HiFiMAN HE4XX). Nigdy nie było żadnych uwag co do rzetelności ich treści. Oba sprzęty bardzo szybko jednak po recenzjach znalazły się w sprzedaży. Dlatego mimo wszystko staram się tonować emocje po swojej stronie, ale skłamałbym, że się całym zajściem nie przejąłem w jakikolwiek sposób. To nigdy nie są rzeczy przyjemne i przy tak dużej gwałtowności ciężko jest przejść obok nich obojętnie. Na pewno jestem obecnie całą sytuacją i krążącymi od wczoraj inwektywami bardzo zmęczony. Postaram się aby nie miało to przełożenia na tego typu recenzje, ponieważ nie powinno być tak, że jeden taki przypadek wpływa na bardzo pozytywny do tej pory ogół. Aczkolwiek ogólnie jest to drugi taki przypadek w historii AF. Pierwszy miał miejsce przy okazji Ultrasone Edition 5 LE i tam również w tle był temat sprzedażowy. Być może warto więc zaznaczać nowym osobom, że nie wysyłają sprzętu na reklamę, tylko na recenzję, która niekoniecznie musi się zakończyć pozytywną oceną. Na pewno jednak będę starał się wdrożyć na stałe pomiary źródeł, aby w razie czego móc się wspomóc także od strony bardziej obiektywnej-wymiernej.
 8. No a podobno S6 to "chińskie badziewie" 😉. Tak jak mówiłem - nie sztuką jest wydać krocie na sprzęt, tylko mądrze ulokować środki. I starania. W tym momencie zyskał Pan dodatkową jakość praktycznie za darmo. A na STAXach czuć zmianę dlatego, że sprzęt jest bardzo czuły i jak najbardziej właściwy do detekcji takich rzeczy.
 9. @pabloj Bo ręczna robota zapewne. Potem też może być problem z odsprzedażą. Zwrot także nie istnieje. Ryzyko.
 10. Jeśli zdecydowałby się Pan kiedyś je nabyć, zachęcam do rozważenia podesłania ich na testy i pomiary. Oczywiście to tylko opcja, nie nalegam. No i z nadzieją, że nie będzie takich kontrowersji jak przy iFi . W słuchawkach to już jest trochę inaczej, bo jednak pomiary są mocnym elementem obiektywizującym opisy. Zarówno przy Bursonie, jak i Aune, te sterowniki robią znacznie lepszą robotę po USB w zakresie przede wszystkim sceny. Do tego stopnia wręcz, że można użyć następującego argumentu: kto nie słuchał ich w taki sposób, nie ma jeszcze pełnego obrazu ich możliwości.
 11. @pabloj Audio-GD - przy założeniu że 28.38 gra identycznie lub lepiej od 28.18, powinien mocno przypasić ponad zwykłą S6, zwłaszcza jeśli liczy się moc i werwa. Converto z kolei posiada XLR OUT z tyłu, jedynie nie posiada wzmacniacza zbalansowanego. Do tego ponoć gra ciepło, coś w stylu DACa-80, robił kapitalne wrażenie na ludziach na AVS. LCD-XC są słuchawkami stosunkowo jasnymi wprost z pudełka, o takim profesjonalnym dosyć sznycie, więc mogą się spodobać z A-GD, ale i nie muszą. Nie wiem jak wypadną z Converto, ale z Aurium, który jest wzmacniaczem, dosłownie rozwaliło system. Bas do piekła, średnica cudownie synergiczna, sopran bardzo płynnie dobrany, scena pierwsza klasa. Oczywiście na moje uszy, bowiem z XC w formie użytkowej staram się równać bardziej do tego co prezentują moje LCD-2, a nie każdy chce je na siłę wygładzać i dociążać. Dosyć duży opis brzmieniowy zawarty jest w recenzji Aurium na blogu. Argon to jak widzę przerobione T50RP, więc dosyć popularny model poddawany moddingowi. Nigdy na uszach nie miałem, więc ciężko powiedzieć .
 12. Pisałem o tym w recenzji iCANa, ale balans sam w sobie nie musi być atutem krytycznym, aby słuchawki zagrały dobrze. Kwestia jeszcze jakie to słuchawki. Balans daje Ci przede wszystkim lepszą separację i możliwości napędowe, bo w samej topologii urządzenia można rozwiązać napęd słuchawek na dwóch końcówkach mocy działających jednocześnie. Można też lecieć w semi-bal, coś co np. ten nasz nieszczęsny Pathos uskutecznia, a z którego naprawdę popłynęło świetne brzmienie. Co ciekawe, na standardowym PSU, a ponoć po wymianie na lepszy robi się już w ogóle sztos. Dużo zależy jednak od tego jakie słuchawki jednak będziesz chciał wybrać. Jeśli będą to słuchawki wydajne, niespecjalnie balans będzie przymusem. Audio-GD na ten przykład faktycznie daje kopa po wyjściu BAL i co ciekawe był w ogóle projektowany pod te gniazdo, konstrukcyjnie. Podłączenie się pod BAL daje momentalnego kopa i zrywu, atak i decay są bardzo dobre, czuć moc i energię, coś co skaluje się razem z ich droższymi klockami. Jeśli więc nie wiesz co jeszcze kupisz, to być może będzie to najbardziej elastyczna opcja o największych możliwościach. Do wszystkiego i z absolutnie żadnymi problemami z napędem. HD800 bujnęły się po BAL bez popity, nie pamiętam czy poza 10% głośności wyszedłem, musiałbym sprawdzać po notatkach, a to 300 Ohm. Również tak uważam, inaczej nie używałbym jej na przestrzeni ostatnich dwóch lat z groszem. Można z niej też trochę potencjału wycisnąć jeśli się postarać: sterowniki po USB, lepsze kable. Nie sztuką jest wydać w ciemno 10-20 tysięcy, sztuką jest znaleźć sprzęt, który będzie kosztował 5 tysięcy, a zagra tak samo lub niewiele gorzej niż ten za 10-20.
 13. Moja S6 została wczoraj okrzyknięta "chińskim badziewiem", bo została użyta w recenzji nie do końca pochlebnej dla testowanego urządzenia. Żartobliwie nawiązuję więc do tego określenia . Testowałem trochę takich konstrukcji i generalnie tak, zmiany wynikające z BAL niemal zawsze sprowadzały się do bardziej przestronnego dźwięku. W uporze absolutnie nie ma nic złego, ponieważ po głowie chodzi mi coś bardzo podobnego, aby sobie skonstruować w ramach flagowego toru do posiadanych słuchawek. Niestety tylko po stronie sygnału przekazywanego między urządzeniami jak na razie. HD20 znajdziesz na blogu. Sterowniki 3.20 wykorzystywałem z Bursonem i link powinien być w jego recenzji też na blogu. Converto uważaj, bo on ma dwie rewizje i dwie wersje. Wszyscy prawie testowali albo MK1, albo EVO. Ja z kolei mógłbym spróbować przetestować MK2. Tylko że nowy kosztuje 7k, więc kwestia szukania okazji. NFB 28.18 aktualnie mam w produkcji. Bardzo równy i wyważony, z zadziorem na skrajach, czuć w nim moc i werwę, ale chyba wolałbym już HD20, jeśli ma to być sam DAC i o lepszej nieco scenie. Ale rozumiem że musi to być integra full-bal, więc odpadają i Hegel i Converto, więc do 4k faktycznie najbardziej wyważonym i o największej mocy robi się Audio-GD.
 14. Zmieniasz zapewne, bo dowiedziałeś się, że to "chińskie badziewie" . A na poważnie... Questyle'a kompletnie nie znam, bo swego czasu dowiedziałem się, że na poznanie mam "za małe portfolio". Ale z tego co ludzie mówili to jest to mniejsza scena i cieplej od S6. NFB natomiast, jeśli gra tak jak 28.18, to będzie to bardzo podobne granie co S6. Zanim sprzedasz S6, konieczne sprawdź ją na sterownikach 3.20, które dają lepszą scenę. Szkoda że potrzebujesz BAL, bo poleciłbym Ci DACa-80, chyba najlepszy i najbardziej opłacalny DAC single-ended do STAXów jaki miałem i parowałem z tymi słuchawkami. Są to co prawda wstępne sugestie, bo bez testów, ale jeśli szukasz sprzętu neutralnego, to być może warto zakręcić się przy RME ADI 2 PRO. Jeśli V-ka lub ogólnie brzmienie z lepszą sceną, może coś z Hegla, HD20, HD25. Jeśli coś cieplejszego, może Pathos Converto. Z tych wszystkich może tego ostatniego udałoby mi się wydłubać na testy, więc tu chyba najszybciej kurtyna niewiedzy by opadła.
 15. W Fanklubie opisywałem jak sam earhooksy ściągam na swoich i20. Od tamtej pory niczego nie połamałem (pękł mi jeden). Na sklepie mam natomiast całe kity akcesoryjne, jeśli ktoś chciałby mieć oryginały.

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×