Skocz do zawartości

xrk

Użytkownik
 • Zawartość

  35
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  1

Ostatnia wygrana xrk w dniu 4 Grudzień

Użytkownicy przyznają xrk punkty reputacji!

Reputacja

5 Neutral

O xrk

 • Tytuł
  Początkujący
 1. xrk

  TIDAL nie dla przenośnych urządzeń Apple?

  Tidal NIE dla urządzeń z iOS, teraz jestem tego pewien już w 100%. Wszystkie odsłuchiwane dziś przeze mnie utwory zagrały lepiej w Apple Music niż w Tidalu. Do odsłuchu wykorzystałem iPhone XS Max, Dragonfly RED, NAD Viso HP70. Wnioski: albo iPhone rekompresuje dane z Tidala, albo Tidal Hi-Fi nie jest jakością bezstratną, jak podaje serwis.
 2. Godzina odsłuchu. Sprzęt: iPhone oraz na zmianę, co ok. 10 minut - DFR i DFB. Wybór nie był łatwy: czarny gra jak dla mnie bardzo neutralnie, co od zawsze stanowiło atut czegokolwiek grającego; czerwony nie miał jednak tak „natarczywego” środka, przester gitary nie „zasłaniał” wokalu i całość brzmiała...dojrzalej, jakby głębiej, piękniej. Rezultat widoczny na załączonym zdjęciu. Podłączyłem czerwony gwizdek do komputera, uruchomiłem Tidala, a tu taka niespodzianka ☺️ Po prostu uwielbiam wiedzieć 😁 Dzięki za kolejną wspólną przeprawę. Pozdrawiam Was serdecznie!
 3. Dzięki za odpowiedź 😊 Tak na marginesie, w jednym z Top Hi-Fi powiedzieli co innego 😉
 4. xrk

  Szumy uszne (tinnitus)

  Przyjacielu, ja miałem na myśli dolegliwość zdrowotną. Szumy o których mowa, człowiek słyszy niemalże bez przerwy, wstając z łóżka, w ciągu dnia, przy zasypianiu... Niekiedy samo nałożenie słuchawek na uszy potęguje „doznania”, niekiedy nie. Same szumy to bardzo nieprzyjemna sprawa. W styczniu jadę na kompleksowe badania słuchu, ufam, że mi tam pomogą 😞
 5. Temat szumów usznych na forum jeszcze się nie pojawił (nie znalazłem), a jednak jest on ściśle związany z komfortem używania słuchawek 😉 Osobiście cierpię na tę dolegliwość, co dla miłośnika wrażeń audio jest prawdziwym krzyżem boleści. Jeśli komuś z Was zagadnienie to jest w jakimkolwiek sensie "bliskie", chętnie porozmawiam.
 6. xrk

  TIDAL nie dla przenośnych urządzeń Apple?

  Dzięki, ale zapewniono mnie, że mają na miejscu; Dragonfly będzie droższy o 100 zł 😅
 7. xrk

  TIDAL nie dla przenośnych urządzeń Apple?

  Bo gdy słucham Tidala ze źródła stacjonarnego, jestem zachwycony 😉 W tym tygodniu jadę przetestować.
 8. xrk

  TIDAL nie dla przenośnych urządzeń Apple?

  Sprawdzałem ze Spotify, jest dokładnie tak samo - na korzyść Apple Music. Dlatego zastanawia mnie czy użycie przetwornika Dragonfly rozwiąże problem iPhone'a z MQA
 9. xrk

  TIDAL nie dla przenośnych urządzeń Apple?

  O tym pisałem. Dla korzystających z iPhone'a jest to trochę irytujące, człowiek płaci 39,90, by nie mógł posłuchać on the go, z samym telefonem w kieszeni.
 10. xrk

  TIDAL nie dla przenośnych urządzeń Apple?

  Akapit AAC Apple iOS https://www.audioholics.com/audio-technologies/bluetooth-audio-guide/page-2
 11. xrk

  TIDAL nie dla przenośnych urządzeń Apple?

  Dokładnie to miałem na myśli. Urządzenia Apple są ograniczone technologią, dla której potrzebują kompatybilnych kodeków w słuchawkach. Tym samym są urządzeniem MAJĄCYM wpływ na docelowe audio. Czytałem co innego (mogę podać źródło), ale nie będę dyskutował. W każdym razie, muzyka z Tidala odtwarzana poprzez iPhone’a i wysyłana do słuchawek BT jest gorszej jakości niż ta sama muzyka w streamie z Apple Music.
 12. xrk

  Wasz najgorszy zakup audio

  Najgorszy zakup? Shure SE535, skądinąd bardzo dobre słuchawki, które pokochałem tak bardzo, że popsuły mi słuch.
 13. Na postawione w temacie pytanie, jestem niestety zmuszony udzielić odpowiedzi pozytywnej. Od tygodnia jestem subskrybentem Tidala i o ile zachwyca mnie muzyka w jakości Premium oraz Master na urządzeniach innych niż sprzęt Apple, z którymi łączę (bez)przewodowo słuchawki, o tyle jestem zawiedziony urządzeniami takimi jak iPad czy iPhone, gdzie zdecydowanie lepiej jest słuchać z Apple Music. Muzyka Tidala na urządzeniu Apple (które ze słuchawkami łączy się poprzez bluetooth) gra ciszej, jest mniej przejrzysta i brzmi zwyczajnie gorzej. Najwidoczniej gadżety z jabłuszkiem, zanim prześlą dane do słuchawek, najpierw odczytują dobrze brzmiące źródło (w kompresji stratnej), by skompresować je raz jeszcze (na AAC) i wysłać do słuchawek. W rezultacie mamy dźwiękową kichę. NIE POLECAM! Zacząłem się zastanawiać, dlaczego w salonach Top Hi-Fi, przy prezentacji sprzętu audio, pracownicy wręczają klientowi iPada z...Tidalem; urządzenie łączy się ze sprzętem poprzez bluetooth, "narzucając" mu kompresję stratną AAC. Czy ktoś powie mi, w którym miejscu się pomyliłem? 😖
 14. Czy poniższa informacja jest jednoznaczna z tym, że jakości Master z Tidala będzie można uraczyć na urządzeniu przenośnym, do którego podłączymy przetwornik Dragonfly? Tidal informuje, że z jakość ta dostępna jest póki co w wersji desktopowej aplikacji...
 15. Dzięki. A więc obrazowo, telefon/odtwarzacz „wie”, co zrobić, by surowe dane cyfrowe trafiły bezpośrednio do podłączonego zewnętrznego przetwornika, omiając przetwornik w urządzeniu źródłowym? EDIT: Sorry, nie zauważyłem w międzyczasie odpowiedzi Berniego.

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×