Skocz do zawartości

Palpatine

Bywalec
 • Zawartość

  955
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  16

Ostatnia wygrana Palpatine w dniu 18 Marzec

Użytkownicy przyznają Palpatine punkty reputacji!

Reputacja

381 Excellent

2 obserwujących

O Palpatine

 • Tytuł
  Bardzo zaawansowany

Posiadany sprzęt

 • Słuchawki
  Flares Pro
 • Sprzęt źródłowy
  IPhone X
 • Odtwarzacze
  TIDAL

Ostatnie wizyty

754 wyświetleń profilu
 1. Palpatine

  Muzyczne Zakupy

  Tzw pierwsze wrażenia po kilku godzinach słuchania, w porównaniu do isine 10: - obie pary są słuchawkami grającymi neutralnie, - obie pary mimo rożnego sposobu noszenia cechuje duża wygoda, - ceny wyjściowe Flares Pro to 1750 zł cena isine 10 to 1499 zł. Wiec podobna półka cenowa, lecz zupełnie inne przetworniki - Flares to jeden dynamik, isine to konstrukcja planarna. Roznice w dźwięku: Flares maja znacznie więcej subbasu, mniej midbasu, bliższą średnice - może o stopień lub dwa chłodniejszą jeśli chodzi o temperaturę, mocno podbite pasmo przełamania średnich tonów z wyokini i bardzo dużo wysokich tonów. Bas twardy i bardzo punktowy o wielu fakturach, w isine był nacisk bardziej na midbas i był miększy. Wokale męskie a przedewszystkim żeńskie bliższe ale delikatnie chłodniejsze z tendencja do bardzo delikatnej sybilacji. Wysokich tonów we Flares jest więcej niż w isine z Red. Scena w isine jest bardzo szeroka i tutaj Flares zostają w tyle, jednak w zamian dostajemy fajny balans między scena w głąb i szerokość. Czystość zdecydowanie po stronie Flares. Granie isine jest bardziej melodyjne, cieplejsze łatwiejsze w odbiorze. Flares Pro to jasne granie o większej dynamice, przypominające przemarsz wermahtu. Wszystko ma być w punkt, wszystko ma być idealne, jakby ktoś za wszelka cenę chciał pokazać ze bo BT można zrobić swietnie technicznie grające słuchawki, w których nie czuć kompresji dźwięku. Nie słuchałem ich po kablu i póki co nie mam takich zamiarów.
 2. Palpatine

  Muzyczne Zakupy

  Pozostała cześć kabla jest w zestawie. W weekend zrobię fotki napisze pare słów. Ja słucham po BT wiec nie jest potrzebna. Słuchałem E1 ale bardziej komfortowo czułbym się porównując Flares do Isine, które znamy oboje również bardzo dobrze.
 3. Palpatine

  Recenzja wzmacniacza iFi iCAN PRO

  Ta recenzja otworzyła puszkę Pandory, wg mnie dość niespodziewanie. Co więcej obnażyła i pokazała największe wady środowiska. Recenzja zawsze jest subiektywna, więc z góry trzeba założyć że jej autor ma prawo ocenić sprzęt w skali od 1-10. Wzmacniacz za jakość dźwięku otrzymał ocenę 7 (czyli 4+). Kilka minut po publikacji pod recenzją pojawiły się posty szkalujące autora. W pierwszej chwili nawet nie zauważyłem, że ich autorem jest właściciel wzmacniacza. Dopiero po krótkiej wymianie zdań z Mateuszem stało się to jasne. I powtórzę to co napisałem. Jeśli recenzja kawałka metalu powoduje takie emocje to jest to chore hobby. Na sąsiednim forum wręcz burza, najaktywniejsi uczestnicy dyskusji to dobrze znani użytkownicy tego forum, niejednokrotnie krytycy pewnych patologicznych zachowań "środowiska". Wiem to, bo sam doświadczyłem pewnych zachowań, które nie są mi znane z żadnej innej grupy która dzieli wspólne hobby czy pasje. Nie wiem co przyniesie przyszłość, natomiast moje doświadczenia jakie zebrałem po zakupie mojego zestawu marzeń, oraz wiele miesięcy później podczas jego sprzedaży (z powodów finansowych) spowodowały moje powolne wycofywanie się zarówno ze środowiska jak i nabieraniu coraz większego dystansu do tego hobby. Jak popatrzymy jak wiele osób z ogromnym doświadczeniem przestało się udzielać na jednym czy drugim forum to moje zachowanie nie jest odosobnione. Wszystkim życzę więcej dystansu, pokory oraz szacunku do opinii drugiej osoby. Każdy ma prawo do własnej oceny, własnego gustu i własnych upodobań.
 4. Palpatine

  Muzyczne Zakupy

  Flares Pro
 5. Nie sadze aby sterowniki wypływały na tonalność.
 6. Prądu na pewno. S16 będzie lepiej pasował tonalnie, zawsze rozchodzi się o synergie.
 7. Problem znany i szeroko komentowany. Łapcie plik do druku na drukarce 3D. Za grosze można wydrukować sobie tego tonę. Audeze_iSine_Earhook_replica.zip
 8. Palpatine

  Recenzja wzmacniacza iFi iCAN PRO

  Tępy słuch to akurat o mnie. Meet u mnie w domu obnażył moje uszy i kilku innych osób. W blind teście sprawdzaliśmy wzmacniacze i kable. Jeśli wyrażam jakaś opinie na forum to zawsze pisze o sobie i swoich doświadczeniach.
 9. Palpatine

  Recenzja wzmacniacza iFi iCAN PRO

  Jestem zdumiony. Nie chciałbym używać górnolotnych słów, ale nie sądziłem, ze kawałek metalu może powodować tak skrajne emocje. Właściciel sprzętu sam prosił o recenzje swojego sprzętu, nie pierwszy raz zreszta wiec wiedział na jakich warunkach się one odbywała i na jakim sprzęcie są testowane. Przynajmniej ja wysyłając swoje słuchawki miałem taka świadomość. Absurdalne ceny sprzętów z marżą często przekraczająca 40%, kupowanie sprzętu często ponad swoje możliwości finansowe, tępy słuch to najczarniejsze strony tego hobby. Wszystkim życzę więcej umiaru i mniej emocji.
 10. Palpatine

  Zestaw startowy dla amatora

  Focal Listen (są do posłuchania w salonach denona) plus Dragonfly Black lub Dragonfly Red w zależności od preferencji. Mi takie połączenie bardzo się podobało. Warto kupić przez internet i mieć możliwość zwrotu przez 14 dni. Są w necie recenzje, warto poczytać.
 11. Palpatine

  Zestaw startowy dla amatora

  Takie brzmienie trzeba lubić. Mało basu (punktowy, lekko kartonowy), neutralna średnica, całkiem sporo wysokich. Szeroka scena, lekko pogłosowa jak w kościele. Słuchałem tylko MK1 i MK2. Nie wiem jakie zmiany zaszły w MK3. Prawdą jest to, że grają ze wszystkiego i to bardzo podobnie.
 12. Palpatine

  Zestaw startowy dla amatora

  No to wybrałeś...ale poczekam na opinie jak posłuchasz
 13. Palpatine

  Fanklub słuchawek ortodynamicznych

  Z o Ether2
 14. S16 pojawiają się dość regularnie, niestety znacznie rzadziej niż S6. Sam za S6 płaciłem rok temu 1600 zł, ale jeśli planujesz integre pod HD650 to warto dopłacić do S16 te 200/300 zł. Natomiast do większości słuchawek S6 będzie lepsza.
 15. Pod HD650 w pierwszej kolejności polecam Aune S16 w drugiej S6 a X1S absolutnie nie polecam (mowa tylko HD650)

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×