Jump to content

Leaderboard


Popular Content

Showing content with the highest reputation on 01/25/2020 in all areas

 1. 2 points
  @Nehero Na tym forum nie przeklinamy w żadnej formie. Niech chociaż tutaj będą zachowane standardy. @KiiT Na pewno doświadczenia z handlu bezpośredniego są zupełnie inne niż z internetowego, bo to inna warstwa abstrakcji i kontaktów z klientem. Niemniej wynika to z powszechnie panującego przyzwolenia na butę, chamstwo i bezczelność. Te zaś wynikają stricte z tego, że - taka jest moja teoria - ta gorzej wykształcona i wychowana część społeczeństwa wykorzystuje apatię tej lepszej. Taki trochę paradoks lepszego i gorszego sortu, jeśli wpisywać się w dzisiejsze podziały. Tak naprawdę każdy człowiek jest równy i każdy zasługuje na szacunek, chyba że usilnie będzie starał się udowodnić coś przeciwnego. Wierzę jednak, że jeśli ma to się zmienić, powinniśmy najpierw wymagać od siebie. M.in. to padło jako odpowiedź, dlaczego np. nie odpisałem jednemu z kupujących z OLX w sposób inny niż grzeczny i kulturalny. @bbart Artykuł bardziej chciałem nakierować na trochę tory, bo kupowanie używanych słuchawek i często w stanie urągającym wszelkim zasadom już może nawet nie przyzwoitości, co higieny. Aby wykonać artykuł przekrojowy co do całego grona kupujących, należałoby mieć j.w. doświadczenia w handlu bezpośrednim. Mam jednak sporo doświadczeń z zakupów sprzętu zabytkowego i używanego, dlatego może lepiej - przy dosyć ograniczonych zasobach czasowych - lepiej skupić się nie na krytyce, tylko na czymś namacalnym, jak np. czynnościach serwisowych, uzupełnieniach do artykułu o zakupach słuchawek używanych itd. No i na zaległe recenzje. Niemniej w kontekście Explorerów, na pewno znajdą się osoby zadające multum pytań i mające ogromny problem z wyborem nawet tak tanich słuchawek. Już pomijając wymagania i dopasowania, budżetowe słuchawki mają to do siebie, że stanowią największy odsetek wątków zakupowych i to ciągle wałkowanych w formie tych samych modeli. Cały czas bezprzewodowe do 200 zł. Dokanałówki do 150 zł. "Nauszne" do 300 zł. A w nich dyskusje na kilometry, a co sądzicie o tym, a czy będę zadowolony, a czy poczuję różnicę, a czy mój w kranie woda lecieć przestanie itd. Zauważyłem, że bez względu na to jak dużo czasu nie poświęcę i jak wielu aspektów nie poruszę, nadal będą wymagania wskazywania palcem, więc wydaje mi się, że chyba przestanę to robić i nad słuchawkami będę pochylał się w bardziej skróconej, skonkretyzowanej formule, wyjątkiem czyniąc te droższe, ciekawsze czy po prostu "swoje", gdzie mogę faktycznie posiedzieć nad treścią.
 2. 1 point
  Najtańsza opcja to Mozos MBL-HD. Teoretycznie spełnia wymagania przyłączeniowe, ale czy jakościowe - nie wiem, nie testowałem go z CBT jeśli dobrze sięgam pamięcią. Ciphera BT w razie czego można zaś kupić u mnie: https://www.audiofanatyk.pl/sklep/produkt/modul-bezprzewodowy-audeze-cipher-bt-isine-10-20-lx-vr/
 3. 1 point
  Moim skromnym zdaniem poszukujesz nie DACa z opcją BT (pracująca jak odbiornik w sporej części urządzeń), ale nadajnika BT. Nie znam takiego szczerze mówiąc. Bardzej bym się zastanawiał jakiego. Czy rozmawiamy o rozwiązaniu: CD + istniejący DAC => RCA output analog => BT nadajnik czy CD => Optyczny Toslink/cyfrowy RCA => nadajnik BT z wejściem cyfrowym. Oczywiscie można iść całkowicie inną drogą i stworzyć kopię cyfrową wszystkich płyt zaprząc do tego jakiś PC i z niego po interfejsie BT udostępniać muzykę do słuchawek. Lub zainwestować w DAP (przenośny odtwarzacz na którym zbudujesz taka sama bibliotekę utworów) podłączając słuchawki po kablu albo po BT (chyba jest już takie rozwiązanie na rynku DAP pracujący jako nadajnik BT) Pytanie moim zdaniem kluczowe, czy na pewno chcesz do domowych odsłuchów wpinać w tor interfejs BT i jego ograniczenia. P.S. Moim zdaniem analogowe brzmienie tego CD jest zasługa wbudowanego w niego DACa i cechą związana z analogowym wyjściem sygnału z tego CD playera.
 4. 1 point
  Witam, Kupić cały DAC tylko po to, aby mieć BT, które niekoniecznie musi działać w tą dokładnie stronę (może być np. tylko odbiornikiem, nie nadajnikiem) moim zdaniem mija się z celem. Przeanalizujmy najpierw wymagania: Czyli jednym słowem szuka się DACa, który ma BT, nie ograniczy potencjału słuchawek mających w przypadku sparowania z CBT własnego DACa ze stale aktywnym DSP i przy fakcie w pełni cyfrowej, bezprzewodowej komunikacji ma nie zepsuć analogowego stylu odtwarzacza cyfrowych płyt CD... Niestety obawiam się, że to nie ma sensu. Po drodze jest tyle zmian sygnału, a do tego jeszcze stale aktywny DSP którego nie da się wyłączyć, że dźwięk zmieni swój charakter na tyle mocno, że nie będzie można go rozpoznać. Sens może być po kablu, ale tutaj najpierw wypadałoby sprawdzić jak się sprawuje sam CD i najwyżej dokupić wzmacniacz, co mogłoby wyjść znacznie taniej. Wtedy tą analogowość owszem można byłoby przekazać, ale słuchawki będą grały wyraźnie inaczej od sytuacji z CBT. Analogowość prawdopodobnie jest stwierdzana tutaj jak zakładam po wyjściach analogowych, więc charakter może wynikać wprost z przetwornika C/A, podczas gdy przy dowolnym DACu po S/PDIF w grę wchodziłaby konwersja C/C. Być może jestem w bardziej faworyzowanej sytuacji, bo słucham tylko wydań cyfrowych, więc wystarczy mi nadajnik BT dowolnej jakości z dowolnego komputera oraz BT z telefonu, aby mieć wszędzie tą samą jakość (nie uświadczyłem żadnych słyszalnych zmian), ale jako ich posiadacz naprawdę nie jestem w stanie sobie tego specjalnie wyobrazić.

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
 • Create New...