Jump to content

Leaderboard


Popular Content

Showing content with the highest reputation on 08/20/2019 in all areas

 1. 4 points
  Dlaczego do jasnej cho.........y( przepraszam za moją frustrację ) nikt dla potwierdzenia teorii o grających listwach i kablach sieciowych nie podeprze tego jakimiś pomiarami skoro jet to fizyka, to zapewne jakieś wzory, cyfry, bo jeśli nie da się tego zmierzyć a tylko pozostaje uwierzyć, to w takim przypadku nie jest fizyka a cała teoria nadaje się do działu z Archiwum X.
 2. 3 points
  A czyżby kabel słuchawkowy nie był kablem zasilającym? Różnica, to miejsce w którym znajduje się on w obwodzie Tylko, że sygnał dźwiękowy jest nie po DAC-u, a dopiero wytwarza go głośnik. przez DAC przechodzi prąd, przez wzmacniacz też, dochodzi do głośnika. Prąd idzie aż do samego głośnika, który przetwarza go na falę akustyczną, czyli sygnał dźwękowy, czy po prostu dźwięk.
 3. 2 points
  Każdy zakup jest przemyślany . Mam tą możliwość że, mogę wiele rzeczy sprawdzić u siebie w domu, przeważnie zawsze tak postępuję - chyba że nie ma takiej możliwości. Wtedy zakup na wydrę. Ale zdarza się to bardzo rzadko . W moim systemie przewija sie wiele kabli, różnego sortu i wiem co jest dobre ,a co przereklamowane.Żeby nie być gołosłownym, ostatnie testy sprzed dwóch tygodni, kable Hdmi sprawdzane tylko pod względem jakości dzwięku i coś zostało u mnie na stałe. Poniżej znalazł się jeden kabel Usb, ale nie chciało mi się jego testować i jako jedyny czeka na swój czas, który nastąpi.
 4. 2 points
  Podsumowując: Ci którzy mają jakiś sprzęt i przesłuchali parę listw u siebie w domu różnice słyszą, Ci którzy słyszeli jedna u kolegi na pegazusie nic nie słyszą i wykres prawdę im powie. Kupują dosie bo po co przepłacać. Gdyby ludzie nie słyszeli tych listw za grube tysiące to rynek by nie istniał. I proszę mnie tu nie hejtować bo sam mam listwę za 30 zł. Można zamykać.
 5. 1 point
  Nie pamiętam, abym kiedyś widział jakiś pomiar, który by coś tutaj potwierdzał, ale jeśli ktoś nie wierzy to szkoda po prostu marnować czas na dyskusje . W audio jest dużo rzeczy, których pomiary nie ukarzą. Wzmaki bez sprzężenia gorzej wypadają od tych z, lampy od tranów itd. Tylko znajcie umiar i nie bawcie się w sieciówki za połowę ceny reszty toru .
 6. 1 point
  Dziś dotarły do mnie. Na gorąco: - headband (ten metalowy) strasznie przenosi wszelkie nawet jego dotknięcia do słuchawek, stuknięcie w niego paznokciem to już jest nowy instrument w nagraniu - przejściówka na szrot z miejsca - kabel chyba miał służyć jako awaryjna linka holownicza do Uaza Brzmienie: - pierwszy utwór i: "gdzie jest bas, czy to słuchawki zamknięte?" - mam małą głowę i z automatu słuchawki na które inni narzekają że cisną u mnie są w sam raz, a niestety tutaj docisk nausznic jest niewielki, wystarczyło minimalne dociśniecie rękami i bas wraca i to mocny, nie wiem czy jest w ogóle szansa na tak duże uklepanie padów - na tą chwilę dla mnie niestety słuchawki do dyskwalifikacji bo bas być musi - w ogóle nie mam odczucia ze mam na głowie zamknięte słuchawki jeśli chodzi o scenę ... - po przyciśnięciu (bas) grają podobnie do DT1990, są jasne ale nie sybilują, średnica bardziej wysunięta, ciut za dużo dla mnie, jakby było połowę różnicy między 1990 a Magni chyba było by idealnie Gdyby te dwie powyższe rzeczy zmienić to chyba by zostały u mnie zamiast 1990.
 7. 1 point
  @Palpatine nie psuj zabawy
 8. 1 point
  Czyli nie ma absolutnie żadnych pomiarów ani dowodów na potwierdzenie tej tezy? To możemy zamknąć temat, bo cała reszta jest kwestią wiary... A o wierze, religii i polityce na forum nie rozmawiamy
 9. 1 point
  Ty tak na serio? Przeczytaj definicję słowa głośnik. Głośnik przetwarza prąd na falę akustyczną czyli na dźwięk, więc od elektrowni do samego głośnika płynie prąd. A to że musi przejść przez wzmacniacz który odpowiednio obrobi ten prąd i przystosuje do podania na głośnik to już cecha głośnika, że nie odpowiada mu 230V z gniazdka. Tutaj prąd czyli ten sygnał, przenosi wszelkie informacje od źródła, aż po same słuchawki. Przecież DAC czy wzmacniacz nie podmienia prądu z gniazdka, na coś innego, a ten prąd z gniazdka wydala. Jest to ten sam prąd od elektrowni do słuchawek tylko odpowiednio zmieniony, tak aby mógł przyjąć go głośnik. Bo głośnik do pracy wymaga wzmacniacza, który zasila głośnik prądem o odpowiednich parametrach i źródła dźwięku, a tym nie musi być DAC. Oczywiście, że słuchawki zagrają nawet z gniazdka, jeśli odpowiednio przystosujesz takie gniazdko do zasilania słuchawek, czyli najprościej wsadzisz wzmacniacz w ścianę i wyprowadzisz gniazdo słuchawkowe na zewnątrz. Będziesz miał prąd z gniazdka, który zasila słuchawki Poza tym sygnał dźwiękowy, to jest dźwięk wydawany przez na przykład klaksony. Bo trzeba zacząć, od tego, że trzeba mieć te parę kabli i trochę różnego sprzętu, aby móc sprawdzać i było to wiarygodne. A niestety do jasnej ciasnej to też kosztuje. Więc aby przeprowadzić porządne pomiary trzeba sprawdzić różne sprzęty, tranzystorowe, hybrydowe, lampowe, z takimi zasilaczami, i tak dalej i tak dalej. Tani sprzęt, drogi sprzęt. Nikt nie powiedział, że dowodzenie jakiejś teorii, to takie hop siup.
 10. 1 point
  Pisałem już kilka dni temu
 11. 1 point
  Zawsze można sobie kupić i sprawdzić samemu albo poczytać na sieci. Ja zaś napisałem wyraźnie: Czas, w którym chciałem w nim uczestniczyć na poziomie merytorycznym (czyli od tej dobrej strony), minął. Bardzo proszę jakiekolwiek dalsze dywagacje prowadzić bez mojego udziału .
 12. 1 point
  Z nieskrywanym żalem zdecydowałem się sprzedać swoje Pandorki. Po długim zastanowieniu, zmianie kabla itp. jednak zdecydowałem, że zostawię sobie Audeze LCD-XC i szkoda, by się VI kurzyły. Nie będę opisywał dźwięku - jest szczegółowa recenzja na Audiofanatyku https://www.audiofanatyk.pl/recenzja-sluchawek-final-audio-design-sonorous-vi/ Ten konkretnie egzemplarz był na testach u Pana Jakuba, by porównać różnice wynikające z użycia różnych padów (seria-hm5-round sheepskin). W zestawie sprzedaję słuchawki, kabel fabryczny i pady fabryczne (lekko widać upływ czasu). Mogę dorzucić wg mnie dużo lepsze okrągłe pady skórzane Brainwavz round sheepskin w bdb stanie (używane ok miesiąc - dwa) za dodatkowe 50zł. Nabywcy przekażę oczywiście wyniki pomiarów tych konkretnych słuchawek, co może być przydatne np w precyzyjnej equalizacji. Mam nadzieję, że Pan Jakub nie ma nic przeciwko Słuchawki mają juz kilka lat, lecz są w dobrym stanie. Minimalnie zaczyna łuszczyć się materiał pałąka w jednym miejscu - taki urok sztucznej skóry. Widać to na zdjęciach. Planowałem go obszyć prawdziwą skórą i polecam to uczynić, choć oczywiście można je używać jeszcze przez lata tak jak są. Gorąco polecam, z padami Brainwavz są lekko bardziej basowe niż seria, lekko mniej męczy góra. Są też znacznie wygodniejsze, brak dyskomfortu jak w serii. Trudno o lepsze i ładniejsze słuchawki w tej cenie. Dla chętnego, posiadającego źródło o większej impedancji wyjsciowej mogę w pakiecie dorzucić ifi Ear buddy za 50zł Cena: 1499 zł + KW Pady Brainwavz round Sheepskin 50zł
 13. 1 point
  Odpowiem na to banalne pytanie . Podłączając kabel z gniazdka sieciowego do listwy Tomanka prąd jest filtrowany przez układ filtrujący zamontowany w samej listwie , jak ktoś chce to niech sobie wygoogluje środek listwy i zobaczy ,czy są tam same druty, czy cos innego . Jak przefiltrujemy wodę z kranu to co pijemy . Filtrowanie nie jest zjawiskiem tajemnym i jest do sprawdzenia, czy jest coś co filtruje , jaki to filtr i jakie skutki powoduje . W filtrach są układy i elementy elektryczne, które mają określone zadania i maja swoje parametry , które można odczytać . Więc co takiego robią tam te układy . Z drugiej strony filtry są opatentowane i ich budowa , oraz wszystkie cechy są znane . DC bloker nie jest wymysłem moim , ale kogoś kto zna się na takich rzeczach.Ochrona przeciwzakłóceniowa urządzeń, zasilanych za pośrednictwem TAP8, zrealizowana jest w postaci sześciu niezależnych filtrów Schaffnera, które separują każde z urządzeń od źródła zasilania i od siebie nawzajem. Takie połączenie daje bardzo dużą skuteczność tłumienia zakłóceń .

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
 • Create New...