Jump to content

Leaderboard


Popular Content

Showing content with the highest reputation on 01/11/2019 in all areas

 1. 4 points
  Dobra, porządek w miarę zrobiony to można pokazać a optyk musi tak leżeć bo jak się gdzieś mocniej zegnie to sygnał nie dociera
 2. 2 points
  Wcale się nie dziwię - audio rządzi się swoimi prawami; nowe technologie nie zawsze idą w parze z lepszym odbiorem. Dziękuję wszystkim za sugestie i poświęcony czas. Przeprowadzę na podstawie Waszych wypowiedzi research i na pewno coś wybiorę. Mając jeszcze teraz możliwość, jako wieloletni "lurker", gratuluję Panu stworzenia naprawdę przyjemnego serwisu - zdecydowanie wyróżnia się on na tle innych polskich portali o tej tematyce. Szczególnie przypadła mi do gustu przejrzystość zarówno strony jak i tekstów, bardzo sobie ten aspekt cenię.
 3. 1 point
 4. 1 point
  W Dekoni. Strata jest mniejsza, ponieważ nie mają tak dużego otworu na ucho i nie mają od środka otworów tłumiących. To jest właśnie cecha charakterystyczna padów Beyera i choć efekty dawniej podobały mi się z M220, dziś pady Beyera widziałbym bardziej na np. K240 Monitor, ew. K280 Parabolic, ale na tych ostatnich byłbym bardzo ostrożny co do stosowania takich padów. Na stocku w M220 wrażenie basowości jest potęgowane przez ciemniejszą górę, ale przynajmniej z tego co słyszałem na swojej parze, nie ma jakichś dramatycznych ubytków w tym zakresie. Na pewno były na padach Beyera.
 5. 1 point
  @Mails Wyraźnego wyrównania względem standardowych padów. Polepsza się scena i poukładanie dźwięków, ponieważ ucho jest dalej od przetworników i do tego pod kątem. Słuchawki się rozjaśniają, ale nie tak jak na padach Beyerdynamica. Pady Beyera są dobre, gdy zależy na faktycznym i konkretnym rozjaśnieniu tych słuchawek, natomiast na Dekoni jest to efekt bardziej wyważony. Przynajmniej jeśli mówimy o welurach (należy kupić model pod HiFiMANy HE i wyjąć pierścienie). Łatwiej jest je też założyć.
 6. 1 point
  Szkoda że tak dawno słuchałem TH-610 bo bym był mądrzejszy. Z pamięci to E-MU grają jaśniej, mają lepszą scenę, średnicę i górę. Grają lekką "V", taką muzykalną. Tylko mają jedną poważną dla mnie wadę czyli bas a mianowicie jego ilość, objętość. Nie przypominam sobie żeby TH-610 miały taki basior, prędzej już TH-900 których nie słuchałem. Niestety ten bas lubi sobie wjechać na średnicę i podbić bardzo niskie wokale. Początkowo myślałem że to wina ICana ale słuchałem też na NW-ZX2 i DX200 i niestety jest to samo. Byłyby to w moim odczuciu lepsze słuchawki od TH-610 gdyby nie ten bas, pewnie można użyć EQ i wtedy będą świetne ale ja oceniam słuchawki za to jak grają w stocku. Osobiście wolę jednak TH-610 za równiejszą prezentację ale jeżeli ktoś się nie boi mocnego basu to będzie miał takie tańsze TH-900 z równiejszą sygnaturą. Jeszcze dla porównania dodam że takie Dharmy mają mniej więcej połowę tego basu którego mają E-MU Teak.
 7. 1 point
  Jest obecnie w komisie. Co do słuchawek najtańsza opcja AKG M220 Pro. Bowers & Wilkins P7 Wireless jeśli mobilnie. Możesz też spróbować Nighthawk lub Nightowl, szczególnie te pierwsze. Nastawione na przyjemność brzmienie wyższej klasy. Używane trafiają się już w okolicach 800-900 zł. Tylko lepiej posłuchać wcześniej gdzieś w sklepie. Do tego Dragonfly Red lub tańszy Black.
 8. 1 point
  Ostatecznie zdecydowałem się na RHA MA750, mimo że na początku nie brałem ich pod uwagę
 9. 1 point
  Dlatego mówiłem o połączeniu obu tych sygnatur w jedno. Gdyby nie bas, może K270 Playback by tu się nadały, ale generalnie wszyscy chyba jesteśmy zgodni - za takie pieniądze nie ma nic porównywalnego.
 10. 1 point
  Narazie X1S ale w ciągu kilku miesięcy zmienię tylko najpierw muszę trochę pochodzić i posłuchać np. Pathosa z którym już miałem chwilę doczynienia. Krótki opis NU z P7W -Bas mocniej zaakcentowany -Scena troszkę mniejsza, bardziej w głąb niż na boki -Na średnicy nie zaobserwowałym jakiś bardzo dużych zmian -Dzwięk który dochodzi nie jest taki natarczywy (w porównaniu z X1S - utwór: deadmau5 - Cat Trusher) -Wokale spokojniejsze -Lepsza separacja -Chyba jest odrobinę mniej szczegółowy (utwór: Data Rebel - Topaz) dzięki @daviox
 11. 1 point
  Nowy nabytek audiofilski czyli kabel zasilający do urządzeń chłodniczych i jakiś tam NuForce DAC-80
 12. 1 point
  Yosi Horikawa - Vapor FLAC 16-bit/44,1 kHz
 13. 1 point
  Doki czteroprzetwornikowe Audiofly AF-180. Ładna cena w Q21: https://www.q21.pl/audiofly-af180.html

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
 • Create New...