Jump to content

Leaderboard


Popular Content

Showing content with the highest reputation on 01/07/2019 in all areas

 1. 2 points
  Bo tak się dzieje ze słuchawkami z bardzo precyzyjnym punktem skupienia w zakresie generowanej fali akustycznej. O ile je mają. Plus kwestia zamkniętości i badziewnie zrobionego sopranu w Z1R, który ma prawdopodobnie tą samą skazę co K812/872, czyli słuchawki super póki nie dostajesz krzykliwego 5,8-6 kHz w kontraście jakościowym do reszty. Coś, co wszystkim wychodziło, tylko nie w pomiarach na head-fi, którego Sony było sponsorem. SBAF boleśnie wypunktowało wtedy manipulowanie pomiarami, aby ukryć peak Z1R.
 2. 2 points
  Słuchawki w stanie idealnym, na gwarancji do 08/2020 kupione u lokalnego sprzedawcy. Pełen komplet a do tego dokładam: kabel z miedzi "solid core" 8żył 120cm zakończony wtykiem 2.5mm zbalansowany. kabel z miedzi OCC 8żył 150cm z wtykiem XLR Neutrik pady Audeze welur pady Dekoni welur i skóra owcza Cena: 4300zł
 3. 2 points
  Tymczasem: HD800 K1000 Aczkolwiek facet ma lepszy model niż mój, przez co lepiej nagrywa mu sopran. Nie wiem, bylibyście zainteresowani takim czymś z mojej strony?
 4. 2 points
  Bluedio T4s Turbine białe
 5. 1 point
  Zależy jeszcze jaka integra i jaki telefon. Ja mam AKG M220 PRO czyli massdropową wersję K240 MKII i o tych samych parametrach jak K240 Studio. Ja różnicę słyszę znaczną, kiedy podłączam do samej integry, a kiedy do jakiegolwiek DAC-AMP, jak choćby Dragonfly Red. Jest zdecydowanie lepsza nie tylko rozdzielczość, nasycenie dźwięku, ale przede wszystkim dynamika czy scena. Ale nie zamierzam przekonywać nikogo w pisemny sposób. Ludzie mają różną percepcję słuchową. Takie słuchawki jak K240 nie są jakimiś trudnymi słuchawkami i niby zagrają z telefonu czy integry, jak pisze producent, ale to nie znaczy, że zagrają w pełni możliwości. Najlepiej się przekonać osobiście, testując sprzęt ze słuchawkami w sklepie lub kupić jak już pisałem wcześniej przez internet z możliwością zwrotu. Nie ma algorytmów, które wyliczą jak będą komuś grały słuchawki z danym sprzętem. Można tylko dopasować sobie impedancję i skuteczność słuchawek według danych technicznych do mocy wyjściowej wzmacniacza, ale to nie powie nam o synergii, dopasowaniu tonalności, nie mówiąc o preferencjach użytkownika. Tu już trzeba samemu słuchać, sprawdzać, czytać recenzje, pytać na forach. Ewentualnie można przeczytać taki artykuł na blogu AF: https://www.audiofanatyk.pl/kiedy-i-czemu-potrzebny-jest-wzmacniacz-sluchawkowy/
 6. 1 point
  Mialem dokladnie tak samo. Rozgrzeja sie.
 7. 1 point
  a powiem to by bylo ciewkawe. bo jednak uslyszec to dobry dodatek do przeczytac !
 8. 1 point
  Aune X1S Anniversary Edition DAC/Amp & X7S Amp za $179.99 + 15$ przesyłki i cło (zapewne). https://www.massdrop.com/buy/aune-x1s-32bit-384-dsd128-mini-dac?mode=guest_open&utm_campaign=Drop%3A Request Launched&utm_source=SparkPost&utm_medium=email&utm_term=Drop%3A Request Launched&utm_content=1546783625824.306960078556009298528316&referer=ZGAU98
 9. 1 point
  Wokale zawsze są pośrodku sceny, nigdy nie chowają się choćby nie wiem co a sama ich jakość jest świetna. Choćbym nie wiem jak się napocił to nigdy nie sybilizują, góra jest delikatna ale szczegółowa w ilości idealnej jak dla mnie. Bas gdy trzeba potrafi uderzyć a gdy trzeba być tłem ale z pazurem, bardzo dobre zejście. Średnica - poezja! Jeszcze gdyby scena była ciut lepsza to słuchawki idealne chyba Co do Elear to Cleary mają równiejszą średnicę (nie mają dołka), lepsza scena, jaśniejsze, więcej góry i powietrza, lepsza separacja.
 10. 1 point
  RHA 750 są opisane na forum w recenzji i naprawdę nie polecam tego modelu. BTA zaś testowałem na blogu i wypadły sensownie. Pozostałych modeli niestety nie znam. W cenie 2000 zł pod użytkowanie czysto domowe zdecydowałbym się bezapelacyjnie na iSine 10 lub 20, mimo że są kablowe. Nie znam lepiej grających słuchawek w tej cenie od nich, a na upartego ścigać się mogą z modelami pełnowymiarowymi oraz drogimi UCIEMami za 4-4,5 tysiąca.
 11. 1 point
  Chyba wypada się zapisać do klubu dynamików z nowym nabytkiem - w domu pojawiały si nowe, pięknie grające Audio Technica ATH-AD2000X.
 12. 1 point
  Ostatni zakup w tym roku: Edifier R1700BT.

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
 • Create New...