Skocz do zawartości

Ranking


Popularna zawartość

Zawartość, która uzyskała najwyższe oceny od 21.01.2019 uwzględniając wszystkie działy

 1. 8 punktów
 2. 6 punktów
  A ja kupiłem mikrofon pomiarowy do testów dokanałówek. Czeka mnie re-ewaluacja kilku recenzji od tej strony, ale fakt faktem AF zyskuje od tej chwili możliwość wykonywania bardzo solidnych pomiarów tego typu słuchawek, odciążając tym samym mój główny system pomiarowy.
 3. 6 punktów
  A ja dostałem wieszaczek od żony... pasuje jak ulał do LCD2c
 4. 5 punktów
  Nie wiem czy ze swoim zdjęciem się kwalifikuję na ten wątek, ale ostatnio robiłem "recap" sprzętu jaki mi się obecnie został i wyszła mi poniższa fotografia rodzinna: Może kiedyś pomyślę nad innymi zdjęciami, bardziej artystycznymi.
 5. 4 punkty
  Temat umarł, więc w międzyczasie... https://www.audiofanatyk.pl/polecane-sluchawki-nauszne-muzyczne-i-dla-graczy/ Nowa formuła, w której będę aktualizował pozostałe części. Aktualnie mam materiałów na główne Polecane oraz Audiofilskie. Pozostałe - zobaczymy.
 6. 4 punkty
  To ja też się pochwalę zakupem.. długo czekałem i oto mam nowy wzmacniacza słuchawkowego White Bird Amplification (WBA). Model: Virtus ORT zastosowane lampy mocy: 6N13S (wymiennie 6336A) ; lampy sterujące: ECC88.
 7. 3 punkty
  Najgorszy epitet - audiofil
 8. 3 punkty
  Nie tylko sprzętem człowiek żyje
 9. 3 punkty
  Premierowa recenzja naszej rodzimej marki - niemal najwyższy model z oferty, odlany uniwersalnie na każde ucho i strojony dla szerokiego grona odbiorców. Ekstremalne rozwinięcie FiiO FH1 za ok. 3820 zł. Link do recenzji: https://www.audiofanatyk.pl/recenzja-sluchawek-lime-ears-model-x-universal/
 10. 2 punkty
  Ikko Oh1 Młoda marka, oczywiście z Chin - ich pierwszy produkt - chyba chcieli się pochwalić że potrafią zrobić słuchawki na poziomie. I najwyraźniej nie mieli na myśli tylko i wyłącznie poziomu wizualnego. Słuchawki zostały wycenione na 150$, więc będą starały się wykroić kawałek tortu w przedziale 500-1000 zł. Ja osobiście je wybrałem ponad Aune E1 i Fiio FH5. Słuchawki zostały wykonane z wycinanego techniką CNC aluminium. Ze względu na ich kształt i dość płytki sposób aplikacji od razu się polubiliśmy pod względem ergonomii. Słuchawki przychodzą do nas z sześcioma parami tipsów (3x Vocal + 3 razy Balanced) o standardowych wymiarach S,M,L. Za dźwięk odpowiada konstrukcja hybrydowa: dynamiczny 10 mm z membraną z kompozytu polimerowego pokrytego tytanem, zbalansowana armatura Knowles 33518 Całość zestawu uzupełnia odpinany kabel z posrebrzanej miedzi 5N. Miło, że konektory dostały oznaczenie kanałów za pomocą kolorów (czerwony, niebieski). Słuchawki otrzymujemy w małym dość zgrabnym pudełku. Samo opakowanie, sposób prezentacji sprawia wrażenia produktu premium, choć ewidentnie takim nie jest. Miło, ze strony producenta że zdecydował się dołączyć mały materiałowy futerał. Dźwięk to lekka Vka, gdzie pierwsze skrzypce grają subbas oraz przełom średnicy z tonami wysokimi. To ewidentnie jedne z tych słuchawek, które zakładasz na uszy i buzia uśmiecha się sama. Mają zrobić dobre pierwsze wrażenie i to robią. Lecz trzeba przyznać, że takie rozrywkowe brzmienie trzeba lubić. Subbas wzbudza się bardzo szubko i jest wyraźnie zaznaczony. To jest główny "wow factor" słuchawek. Midbas również wyraźnie zaznaczony, dość twardy, ale ładnie wybrzmiewający o wielu fakturach, co jest miłym zaskoczeniem jak na słuchawki w tym przedziale cenowym. Osobiście wolałbym aby go było o ton mniej. Średnica lekko odsunięta od słuchacza, bardzo czysta, neutralna w barwie. Dzięki małej górce na przełomie średnicy z wysokimi otrzymujemy pięknie wyartykułowane damskie wokale, natomiast daleko im do syczenia czy kłucia. Na wysokich tonach wyraźnie słyszalny roll off. Góra przypomina tę z NHC czyli jest dość dobrej jakości z dużą ilością informacji i powietrza, ale nie można o niej powiedzieć, że jest zaznaczona. Pozytywnie natomiast zaskakuje rozmiar sceny oraz rozłożenie na niej instrumentów i wokali. Nie jest to co prawda scena wielkości iSine10, ale jak na zamkniętą konstrukcję jest całkiem przyzwoita na szerokość, moim zdaniem brakuje troszkę głębi, chociaż i tak jest jej zauważalnie więcej niż we wcześniej wymienionych Audeze. cdn. Warto powiedzieć kilka słów o planach firmy: - nowy model - piano black wykonany z miedzi - podobno ma być bardziej średnicowy - flagowiec firmy 800/900$ - kabel BT ala produkt Fiio - DAC/AMP dla telefonów Apple Wykres oficjalny Wykres nieoficjalny Kilka recenzji:
 11. 2 punkty
  https://www.olx.pl/oferta/audeze-lcd-2f-shedua-gwarancja-CID99-IDysnZ6.html Świetna oferta.
 12. 2 punkty
  Wszystkie ceny mają wliczony koszt przesyłki. wysyłam tylko pocztą polską. Zależy mi na sprzedaży, ale rozważę wymianę za coś ciekawego. 1. STAX SRM-Xh modyfikowany energizer w kolorze czarnym. Ma potencjometr na drabince plus zmienione jakieś kondensatory. Stan wizualny taki sobie, technicznie całkowicie sprawny. W komplecie zasilacz. Cena: 1000zł. 2. Audeze EL-8 closed rewizja z 2017 roku. Świetne mobilno-domowe słuchawki planarnomagnetyczne o nieco nietypowym dla producenta brzmieniu osadzonym w neutralności i precyzji, z nieuwydatnionym basem i przyjemną gładką górą. Stan bardzo dobry, komplet. Cena: 1450zł. 3. Audio Technica ATH-A700 Słuchawki przerobione przez Michauczoka na piękny wizualnie i soczysty dźwiękowo unikat. Muszle z drewna Padouk, a w ich środku dodatkowo drugi rdzeń drewniany mieszczący przetwornik, pałąk Superlux z obiciem oryginalnym Beyerdynamica. Grają w stylu V ze świetnym basem i detaliczną górą. Obecnie są z padami asymetrycznymi HM5supersoft (akurat takie miałem pod ręką, osobiście polecam symetryczne) i z płatkiem tłumiącym od MrSpeakersa, ale ich brzmienie ma spory potencjał, więc ktoś zdolniejszy może znacznie lepiej dopasować brzmienie. Jest do nich kabelek balans XLR 4pin. Cena: 1250zł. 4. Beyerdynamic Custom Street czarne w stanie bardzo dobrym, komplet z twardym futerałem i gwarancją do kwietnia 2019. Cena: 150zł. 5. Bjork Vulnicura Special Edition na czarnym winylu + Bjork Utopia wydanie zwykłe na winylu. Stan obu bardzo dobry, płyty w foliach antystatycznych marki Nagaoka. Sprzedaż tylko w parze. Cena: 170zł. 6. BluRay Guardians Of Galaxy wydanie UK. Nowe w folii. Cena 55zł.
 13. 2 punkty
  Czyli to dosyć ryzykowna filia i w sumie coś w tym może być, może nie pójdziemy za to za kraty, ale za to bardzo wciągająca. Chociaż audiofilia to dziwna rzecz. Człowiek "A" ma słuchawki za 100 zł i cieszy się jak małe dziecko z słuchania muzyki, natomiast człowiek "B" ma cały system za 20.000 zł i też się cieszy jak małe dziecko z słuchania muzyki. W sumie w tym niebezpieczna jest świadomość, świadomość tego, że słyszy się różnicę, a lepsze słuchawki kuszą niczym syreny swoim śpiewem, a my ich słuchając, rozbijamy swoją świnkę, wyjmujemy swoje ostatnie oszczędności, idziemy kupujemy wymarzone słuchawki nadal będąc pod wpływem uroku, a do końca miesiąca jemy zupki chińskie. W sumie sami zamykamy się za kratami własnego umysłu, który będzie nas tam trzymał i nie pozwoli zakończyć swojej przygody i uwolnić się od audiofilii.
 14. 2 punkty
  Ja bym dodał, że głównie jest to zazdrość z niemożności posiadania takowych słuchawek za XXXXX zł wzwyż, bo jeśli pojawia się hejt, to o dziwo tylko przy tych drogich modelach. A hejt był, jest i będzie aż do końca świata i w momencie jak czas stanie, świat umrze, to również z nim umrze hejt.
 15. 2 punkty
  Ostatnio miałem nieprzyjemne komentarze od jednej osoby (już usunięte), która twierdziła, że "żyję w dalekim kosmosie", mam "nieopłacalne słuchawki", "nie doceniam dobrego", mam "świra na punkcie sprzętu" (w sumie to nawet komplement), "kocham się w drogim sprzęcie" (również) który jest "skrajną głupotą" przez "efekt placebo". Jako dowód twierdził, że słuchał słuchawek za 4000 zł i takich za 100 zł i "nie słyszał różnicy". Próbował forsować na mnie twierdzenia, że różnice "wychwytują tylko elektronicy na sprzęcie pomiarowym", a ludzkie ucho nie jest w stanie. Padały takie slogany jak np. "biologia a nie mierzenie urządzeniami testującymi jest prawdziwe". Na koniec otrzymałem "krzyżyk na głowę" (?). Nie każdemu jest więc dane rozróżnić ziarno od plew. Sęk w tym, że nikt z naszego forum nie będzie do takiej osoby startował z wycieczkami osobistymi. W drugą stronę - jakoś dziwnym trafem notorycznie się to zdarza.
 16. 2 punkty
  Na allegro ceny przewodów zaczynają się od 12-14 zł za metr, czyli => 4*(x zł)*2,5 + jack (te tańsze ok 10zł) + należne dla wykonującego. Koszt lepszych linek to koszt < 25zł metr, najtaniej chyba ta z audeos której używa też Forza.
 17. 2 punkty
  W sumie jestem pozytywnie zaskoczony tym Hugo2, naprawdę podoba mi się jak gra to maleństwo. Gdyby był ciut cieplejszy albo góra była bardziej zaokrąglona to już bym się rozglądał za używką Do cieplejszych słuchawek to może być strzał w 10 (z takich mam tylko NADy i zgrywają się świetnie). Jako źródło też daje radę choć ma spory narzut własny, od razu czuję że to nie Hegel. Spory plus to bas i jego kontrola, żadne dotychczas urządzenie nie potrafiło tak dobrze okiełznać bas w Dharmach jak Hugo2. Scena, dynamika, szczegółowość, rozdzielczość to kolejne plusy. Nie podoba mi się skok potka głośności co 1db, do czułych słuchawek to trochę za dużo. Gdyby w przyszłości chciał kupić np LCD-3 to w sumie źródło pod nie już mam. Dzięki @ysis
 18. 2 punkty
  @el3ndil Ktoś kiedyś powiedział, że audiofil to taki Trynkiewicz, tylko że chodzi o słuchawki . Natomiast stara prawda o audio: cena mimo wszystko NIE JEST wyznacznikiem lepszości*. W Polecanych kolejność ustalana jest po cenach produktu, nie lepszości. Nie jest powiedziane, że R70x spodobają się bardziej niż K712 (lub na odwrót), ponieważ nie porównuje Pan jakichś wymiernych pasków, tylko jakby nie patrzeć oceny poglądowe, oparte o gust i kryteria jednej osoby (tj. mnie). Niemniej obie pary są moim zdaniem bardzo w porządku. *Mogę Panu przedstawić słuchawki za 15 tysięcy, które dostają tęgie lanie od starych 20-letnich słuchawek za 500 zł. Proszę przeczytać sobie po godzinach recenzję K872 na blogu - opisałem tam kulisy, jak zostały pohańbione przez leciwe K270 Playback, które reperowałem przez miesiąc, gdyż przyjechały w stanie agonalnym.
 19. 2 punkty
  Nie. Nie ma lepszy/gorszy bo jedne mają np. większe zejście w basie ale ubytki w sopranie z kolei drugie mają odwrotnie czyli świetne soprany ale brakuję im trochę kopa na dole Porównaj sobię chociażby plusy i minusy - wtedy sprawdź które mogą Ci bardziej odpowiadać.
 20. 2 punkty
  Bede podobnego zdania co @vonBaron Na wstepie zaznacze ze bylem miesiac posiadaczem hugo pierwsza wersja ktora byla dla mnie porazka na wielu poziomach i zostala sprzedana dosyc szybko. jak chodzi o sam dac w hugo 2 ktory jest lwia czesc urzadzenia przydalo by sie troche wiecej ciepla i zreszta u mnie gra ciagle na cieplym filtrze. U mnie kompensuje to cieply wzmacniacz. Teraz to nie jest neutralny dac. Ewidentnie narzuca swoja specyfike i albo sie to podoba albo nie ale trudno nie przyznac jakosci w tym wykonaniu. Teraz to znakomity dac w przedziale cenowym tak do 5k . u mnie pobil dac w brooklyn dac+ ale juz Matrix x-stage pro go zjadl. Przy Hegel Hd25 o ktorym szerzej sie wypowiem w temacie jemu poswiecony bo warto to H2 byl lepszy na rca ale zostal w tyle jak tylko HD25 zostal polaczony przez Xlr ale jest to wina imo wyjsc rca w Hd25. Jak chodzi o zastosowanie jako wzmac dac przenosny to sytuacja jest bardzo zalezna od sluchawek. Z niektorymi jak lcd 2f lub Hd800 i utopiami zgrywa mi sie optymalnie i wrecz zworcowo. Z innymi jest juz troche gorzej jak lcd-xc lub P7 ale bez tragedi. Teraz moje porownanie jest w porownaniu do rozwiazan nie mobilnych bo jezeli porownac z innymi rozwiazanymi mobilnymi nawet ultra high end to jest ewidentny brak konkurencji przy tej pulce cenowej. Osobiscie przy Ak380 w bezposrenim porownaniu dzwiek hugo2 jest po prostu o mocna poprzeczke lepszy. Nie ma porownania jak chodzi o scene co sie rzuca natychmiast na uszy. Dynamika Hugo 2 rzuca na kolana obok Ak380 ktory konkuruje na tym samym poziomie szczegolowoscia ale juz nie rozdzielczoscia. Teraz ak380 to tez dysk twardy i program do odtwarzania plikow high rez itd czego w h2 nie sposob znalesc. Jak chodzi o uwagi... zastosowanie portu mini usb to porazka. Zastosowanie wejscia coaxial ze specyficznym wejsciem daje tak naprawde jeden kabel na rynku mozliwy do zakupu i nieumozliwia wykorzystanie swoich kabli coax. Mi akurat pokretlo glosnosci nie przeszkadza ale oznakowania filtrow modow probkowania zrodla i glosnosci kolorami wymaga sporej dozy przyzwaczajenia i czasem rozroznic fioletowy i niebieski przyprawia o bol glowy szczegolnie ze kolory na instrukcji obslugi sa zle odwzorowane a dwie instrukcje obslugi potrafia sie roZnic znacZnie kolorystyka. Folia soft touch i folia na goraco nie zastapia fachowosci i nadzoru nad kolorystyka. Jedna uwaga na plus. Urzadzenie jest bardzo wytrzymale na piasek i inne zanieczyszczenia. Mozna znalesc uzywane egzemplarze jeszcze na gwarancji za ok 6k zlotych a w tej cenie to super zakup imo.
 21. 2 punkty
  K550 K551, poszczególne rewizje różnią się między sobą, druga ma z tego co pamiętam więcej basu i jest troszkę cieplejsza
 22. 2 punkty
  1. Rozmiar przetwornika xD 2. Nic, i absolutnie nie warto się tym sugerować. 3. Teorytycznie większa moc na wyjściu potrzebna do uzyskania tej samej głośności, aczkolwiek bardziej sugerowałbym się skutecznością samego przetwornika. (poczytać recenzje, i zwracać uwagę na ewentualne trudności w poprawnym wysterowaniu)
 23. 2 punkty
  Tak, ale i tak wskazał Pan bardzo prawdziwą rzecz w przypadku droższego audio. Są słuchawki, przy których ciężko się z tego tematu wykpić, żeby było "super". Najczęściej po prostu będzie w porządku, ale o maksymalnych możliwościach i potencjale nie ma do końca mowy.
 24. 2 punkty
  Osobiscie mialem okazje sluchac w wielu konfiguracjach tych sluchawek niedawno. Niestety ewidentnie sluchawki ktore bardzo zyskuja przy sprzecie bardzo wysokiej klasy i ktorych raczej powinno sie sluchac na lampie. przy nuforce 80 + lyr 2 : jest przecietnie, ewidentnie sprzet nie dorosta do sluchawek przy hugo 2 + pathos aurium : jest fajnie, daja rady dopoki... nie poslucha sie na Solaris + matrix x-sabre pro : wtedy poprzednie kombo wydaje sie smutne, pozbawione emocji i to bardziej przez wzmac mam wrazenie niz przez dac.
 25. 2 punkty
  Tak, wiem. Jeszcze niedawno pisałem że nie widzę sensu płacenia więcej niż 15zł za taki króciutki przewód. Nie widziałem dopóki po miesiącu szlag nie trafił tego przewodu za 15PLN. Różnice w jakości widzę na pierwszy rzut oka.

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×