Jump to content

All Activity

This stream auto-updates     

 1. Today
 2. Yesterday
 3. Aktualizacja. 1. Audeze LCD 2F ( Heimdall 2) 2. Oppo PM-2 3. STAX SRS-3100 (socas padmod) 4. Etymotic ER 3 XR (Norne Audio Therium) 5. Audeze LCD 3F 6. Yamaha HP1 7. iSine 20 8. Bowers&Wilkins P7W 9. iSine 10 10. Audeze Sine 11. Yamaha HP3 12. Aune E1 13. AKG K270S 14. Audio-Technica ATH-2 15. AKG K702
 4. Tak,Tak, czyli nie. Sterownik nie zainstalowany. O to chodzilo, bylem tam, widzialem i zasugerowalem sie ikonami osx i linux wiec juz nie doczytalem. Dzieki Palpatine, bachankas, update zrobiony mama nadzieje ze zadziala.
 5. https://ifi-audio.com/firmware/windows-usb-2-0-drivers/ Sterownik zainstalowany? Tam też jest narzędzie do aktualizacji oprogramowania.
 6. Tez tak sadze, probowalem obu opcji, on oraz off, niestety bez efektu. Mysle ze problem jest gdzies po stronie windows albo sterownika. Troche osob juz tego daca mialo, miedzyinnymi gospodarz tego forum, robili update firmware i nikt nie mial problemu. Martwi mnie ze zgodnie z instrukcja producenta na moim PC nie ma Aplikacji od IFI do instalowania sterownikow. Nie wiem jaki aktualnie firmware jest zainstalowany i nie mam jak tego sprawdzic. Jestem tutaj troche zielony, postepuje zgodnie z tym co podaje IFI na swojwj stronie i tutki z Youtube etc. i nic.
 7. Dzieki Palpatine, juz probowalem i niestety bez zmian. Ustawienia Tidal jak poniżej,
 8. Prosze o pomoc przy konfiguracji Win10 dla IFI Zen dac. Od wczoraj jestem posiadaczem ifi zen dac. Dac działa na PC win10 poprzez usb 3.0 na Foobar2k oraz Tidal HIFI. Dac gra ale niestety tylko na najniższym poziomie probkowania, czyli kolor zielony, zarówno w Foobar jak i Tidal. W foobar mam zainstalowana wtyczke WASAPI, jednak przy próbie zmiany ustawienia output na ,,wasapi(push)ifi dac,, wyskakuje powiadomienie, Unrecoverable playback error-unsupported stream error, oraz brak dzwieku. Jedyna opcja w foobar w której płynie dźwięk jest; DS : IFI ZEN DAC(ifi(byAMR) HD USB AUDIO) Tak samo w Tidal pomimo ustawień ,,Master/HIFI’’ output; IFI Zend Dac oraz Passthrough MQA nie udało się wymusić na Dac zmiany formatu odtwarzania. Gdzies czytalem ze jest to DAC push and play wiec mialem nadzieje ze konfiguracja przebiegnie automatycznie.Ściągnąłem ze strony producenta aktualny Firmwire ver.5.30 oraz 5.30C, niestety do ich zainstalowania wymagana jest aplikacja ,,IFI HD USB Audio'' której próżno szukać na moim PC, oraz nigdzie jej nie znalazlem do sciagniecia. Co robie zle?
 9. słuchawki bdb. Skórkowe pady lepsze od oryg. kupowałem kiedyś na ebay -28$ .LordRayden chyba na żółtym dawał link do pokrowca na pałąk.Gniazda na wtyki bodaj 2,5mm z czasem powinny się deko wyrobić.Widocznie poprzedni właściciel nie zmieniał kabla. Jak Masz możliwość sprawdż je na HA-1 po bal. - petarda.Mogą się okazać docelowymi.
 10. Nowa cena 350 + kw
 11. Oppo PM-2 Jak widać na zdjęciach materiał z pałąka i padow zaczął się kruszyc i odpadać. Audeze Sine przy nich wyglądają jak nówki. Ciężko jest też wyjąć i wsadzic te małe piny w słuchawki, musiałem posiłkować się kombinerkami. Nie są to też identyczne rozmiarowo piny co w sine, te są mniejsze. W dźwięku największa różnica, dająca sie zauważyc na początku, w stosunku do audeze sine, to posłodzenie średnicy i basu. Bas jest też bardziej widoczny i złożony. Słuchawki są równe we wszystkich pasmach i spójne. Przyjemne. Góra podobna do sine, ale nie wybija sie ponad i nie przeszkadza. Nie mam wrażenia, że graja tak jak audeze 2f, ale już na dostarczonym kablu są bardziej przestrzenne i równiejsze we wszystkim pasmach, szybsze. Relaksujące, chociaż dające dużo szczegułów. Za takim basem i średnicą tęskniłem. Grają różnie w zależności od źródła. Bardzo dobre słuchawki.
 12. X2 i 712Pro powinny być ok. Mojo nieźle też gra z Elear i Clear. Ale szukając cieplejszego brzmienia polecam Elear.
 13. Jestem w posiadaniu chorda mojo i akg k702, ale szukam cieplejszych słuchawek. Znalazłem w sieci, że mojo dobrze zgrywa się z fidelio x2 i właśnie z hifiman sundarą, stąd moje pytanie.
 14. Dziękuję, aczkolwiek celem nie było nakłanianie do zakupu, a rozwiązanie dylematów wyboru między nimi. Cyt.: Celowo nie znajdują się tu żadne inne słuchawki dokanałowe do porównań bezpośrednich. Byłoby zbyt dużo kombinacji, a artykuł nie jest poradnikiem zakupowym stricte dla tej serii słuchawek, a jedynie materiałem porównującym konkretne modele w ramach niej. Czy słuchawki są lepsze/gorsze dla kogoś od czegoś, czy to Rai Penta, czy Andromed, to już kwestia do roztrząsania samodzielnie i to tym bardziej, że słuchawki są bardzo unikatowym użytkowo modelem, bardziej zawieszonym pomiędzy modelami pełnowymiarowymi. Ze względu np. na cenę, bardzo rzadko zdarza się że ktoś ma je jednocześnie w rękach i może porównać 1:1.
 15. Może być gniazdo,podłączyłem 2 różne kable ( które działają z innymi urządzeniami) i dalej nic. Szukam na polskimi rynku zbalansowany kabel,ale oprócz ten z sennheiser nie mogę znaleźć nic Tak jest, out optyczne na ps4/tv i in na aune/ out słuchawki Z laptopem na USB wszystko działa. Sprawdziłem na odiosound i obecnie OUT OF STOCK Na wszystkie pod hd6xxx
 16. Docelowo polecam jeszcze wymianę kabla na zbalansowany. Dodaje sceny na szerokość i głębokość. Jest też więcej mocy. Też mam HD650, ale Aune bez Pro Zakładam, że masz wybrane źródło optyczne w Aune i Windows?
 17. Albo uszkodzone gniazdko, albo kwestia kabla który nie dochodzi trzpieniem do soczewki.
 18. Dziękuję Wam,już kupione aune s6 Pro. Wszystko razem gra wystarczająco dobrze,jedynie mam problem z podłączeniem optic in,podłączyłem na 3 różne źródła i dźwięku nie ma .
 19. Używanie Waterfoxa czy PaleMoon ma swoje minusy, z tego co pamiętam nie działały mi niektóre gry używające logowania przez przeglądarkę (seria BF, itd) - ale nie wiem jak jest teraz, po prostu używam Firefox i nie mam problemów z archiwizacją danych. Aktualnie robię, oprócz synchronizacji danych w chmurze w sieci Firefox, dodatkową kopię całego FF programem: MOZBACKUP: https://www.dobreprogramy.pl/szukaj.html?q=MOZBACKUP No i chyba nie muszę informować, że wpisanie w WIN10 w sekcji "uruchom": firefox -p możliwość dodawania, kasowania, wyboru aktywnego profilu użytkownika w FF. To samo dotyczy Thunderbird'a - z którego także korzystam. Wracając do modyfikacji, to zauważyłem mankament. Zaznaczyłem czerwoną strzałką pole, które normalnie działa bez modyfikacji - można "złapać" przeglądarkę w tym polu i upuścić gdziekolwiek. Po modyfikacji "łapanie" tego pola jest niemożliwe. Po modyfikacji muszę kombinować "łapiąc" w innych miejscach, np. zaznaczonych zieloną strzałką. Jak więc widać nie jest to rozwiązanie dostatecznie dobre. Osobiście wycofałem się z modyfikacji. Poczekam, aż kiedyś wprowadzą natywnie wiele rzędów kart roboczych.
 20. Jak zwykle fachowo. Bardzo fajna i szczegółowa recenzja, na pewno jeśli ktoś jest zainteresowany jedną z tych par to zaraz je kupi :))
 21. Pół roku od otwarcia butelki zdecydowałem się na jej opis. Moja pierwsza butelka z pojedynczej beczki (singiel cask) ale nie jedna z pierwszych o mocy beczki (cask strenght). GlenDronach 13 CS 2003 13 years old 54,6% Zapach: słodki, kandyzowane wiśnie, keks świąteczny, lakier do drewna, skóra Smak: oleistość, rozgrzewająco, dojrzała śliwka węgierka, figi, wiśnie, karmel, drewno, skórka cytrynowa Finisz: długi, mocno trzymający się języka, czerwone owoce, słodki, przechodzący w drewno nasączone wiśnią Ocena: 89/100
 22. dpi (ang. dots per inch) – liczba punktów obrazu przypadająca na cal. Jednostka stosowana do określenia rozdzielczości obrazów generowanych przez drukarki, plotery, naświetlarki itp. Pojęcie to jest bardzo rozpowszechnione i często stosowane także jako potoczny zamiennik określeń pokrewnych, jak ppi(pixels per inch – pikseli na cal), czyli jednostek rozdzielczości obrazów rastrowych, oraz spi (samples per inch – próbek na cal), czyli jednostek rozdzielczości skanerów. Jednostka dpi opisuje stopień oddawania szczegółów kształtu obrazu w sterowanych komputerowo urządzeniach drukujących, naświetlających, a także wycinających, grawerujących itp. Określa gęstość możliwych do uchwycenia szczegółów obrazu, które są rozumiane jako układ punktów obrazu, których środki pozostają w stałych odległościach względem siebie, a ułożone w rzędach i kolumnach tworzą macierz. Rozdzielczość pozioma (w rzędach) jest rzeczywistą rozdzielczością urządzenia i jeśli nie podano inaczej, oznacza także rozdzielczość pionową. wujek Google nie kłamie http://techfresh.pl/300-dpi-ile-to-pikseli-jak-przeliczac-dpi-na-piksele/ @raulendymion Nie trzeba być ekspertem, wystarczy zasięgnąć porady od wujka Google. On jest zawsze chętny do pomocy.
 23. Oczywiście na forum audio najwięcej jest ekspertów od poligrafii drukujących na kartce. Jak mawiał Drozda, każdy Polak zna się na wszystkim.
 1. Load more activity

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
 • Create New...