Jump to content

Kupię

Oferty kupna sprzętu audio.


Regulamin działu Komis

1. W dziale z ogłoszeniami drobnymi obowiązują wszystkie zapisy głównego regulaminu Forum. Jakiekolwiek działania podjęte w tym dziale są automatycznie uznawane za akceptację i zrozumienie wszystkich jego zapisów.
 
2. Ogłoszenia mają charakter wyłącznie informacyjny i mogą dotyczyć tylko sprzętu audio, którego wystawiający jest wyłącznym i prawowitym właścicielem. Sprzedaż przedmiotów cudzych i w cudzym imieniu będzie automatycznie traktowana jako potencjalna próba oszustwa.

3. Wszelkie transakcje mają charakter polubowny i dobrowolny, zwalniając Administrację forum z jakichkolwiek obowiązków oraz odpowiedzialności. Należy zachować zawsze szczególną ostrożność przy podejmowaniu jakichkolwiek działań i zawierania transakcji z innymi użytkownikami, bez względu na rangę i staż na Forum.

4. Sprzedaży i zakupów dokonuje się za pośrednictwem mechanizmu Prywatnych Wiadomości. Administracja oraz Forum nie uczestniczy w zawieranych transakcjach na żadnym etapie, nie ingeruje w formę i treść ustaleń zawieranych między użytkownikami, nie pośredniczy w transakcjach i transferach środków, nie rejestruje przepływu danych, nie pobiera żadnych opłat za działalność w ramach działu "Ogłoszenia drobne" i wystawianie w nim ogłoszeń oraz nie jest i nie będzie stroną w sporach pomiędzy użytkownikami. Może jednak podejmować stanowcze działania w przypadku notorycznych i ewidentnych oszustw transakcyjnych.

5. Forum nie posiada dedykowanych lub gotowych funkcjonalności wspierających szeroko pojęty handel sprzętem audio oraz mechanizmów zabezpieczających lub weryfikacyjnych i nie ma obowiązku ich zapewnienia. Wszelka odpowiedzialność za przebieg transakcji spoczywa wyłącznie na użytkownikach, między którymi do niej doszło. 

6. Dział ogłoszeń drobnych nie służy do prowadzenia regularnej sprzedaży komercyjnej. Proszę korzystać z platform e-commerce oraz serwisów aukcyjnych umożliwiających taką działalność. Ogłoszenia tego typu będą usuwane, zaś użytkownicy powinni liczyć się z konsekwencjami natury regulaminowej.

7. Nie ma limitów co do ilości wystawianych ogłoszeń oraz ich edycji, ale te dotyczące bardzo podobnego sprzętu (np. te same słuchawki w różnych kolorach) oraz asortymentu ściśle powiązanego ze sobą (np. słuchawki wraz z akcesoriami konkretnie przeznaczonymi do tych właśnie słuchawek) należy wystawiać jako jedno ogłoszenie zbiorcze.

8. Oferty muszą być dokładnie opisane (pełna nazwa przedmiotu, cena, w jakim stanie, czy sprzęt jest używany / nowy, długość gwarancji, warunki wysyłki oraz preferowana forma kontaktu). Im więcej informacji będzie znajdowało się w ogłoszeniu, tym większa szansa na udaną transakcję. Inaczej sam robisz sobie pod górę.
 
9. Oferty muszą zawierać realne zdjęcia oferowanego przedmiotu. Wykorzystywanie cudzych zdjęć powinno odbywać się za wiedzą i zgodą ich prawowitego autora, zaś w ogłoszeniu winna znajdować się odpowiednia adnotacja o ich użyczeniu. Wykorzystanie cudzych zdjęć bez wiedzy i zgody ich autora będzie jednoznacznie interpretowane jako próba oszustwa. 

10. Nie należy używać zbędnych dekoracji tekstu (przesadnych pogrubień, wymyślnych kształtów, ogromnych rozmiarów fontów czy jaskrawych kolorów). To nie parada równości, a użytkownicy nie mają problemów ze wzrokiem.
 
11. Oferty mogą prowadzić do zewnętrznych serwisów aukcyjnych i sprzedażowych, o ile posiadają pełen opis zawarty w punkcie 8. powyższego regulaminu.

12. Po zakończeniu transakcji należy raportować zakończone głoszenie z prośbą o jego archiwizację. Ogłoszenia starsze niż 90 dni i nie mające w sobie żadnej aktywności mogą zostać zarchiwizowane automatycznie bez wcześniejszej informacji dla użytkownika je wystawiającego. Uporczywe archiwizowanie i zakładanie identycznych ogłoszeń będzie skutkowało restrykcjami. 

13. W przypadku niemożności skontaktowania się z autorem ogłoszenia, można zostawić mu wiadomość w statusie profilowym. W interesie autora ogłoszenia jest, aby posiadać wolne miejsce na skrzynce w celu obsługi swoich interesantów.

 

Ostatnia aktualizacja regulaminu: 2018-06-21.

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
  • Create New...