Jump to content

Kupię

Oferty kupna sprzętu audio.


Regulamin działu Komis

1. W dziale z ogłoszeniami drobnymi obowiązują wszystkie zapisy głównego regulaminu Forum. Jakiekolwiek działania podjęte w tym dziale są automatycznie uznawane za akceptację i zrozumienie wszystkich jego zapisów.
 
2. Ogłoszenia mogą dotyczyć tylko kupna lub sprzedaży wyłącznie sprzętu audio należącego do wystawiającego. Zamiany, wypożyczenia, sprzedaż przedmiotów cudzych, w cudzym imieniu, wirtualnych, są zabronione.

3. Dział ogłoszeń drobnych nie służy do prowadzenia sprzedaży komercyjnej. Proszę korzystać z platform e-commerce oraz serwisów aukcyjnych umożliwiających taką działalność. Ogłoszenia tego typu będą usuwane, zaś użytkownicy powinni liczyć się z ewentualnymi konsekwencjami natury regulaminowej.

4. Nie ma limitów ilości wystawianych ogłoszeń oraz ich edycji, ale te dotyczące bardzo podobnego sprzętu (np. te same słuchawki w różnych kolorach) oraz asortymentu ściśle powiązanego ze sobą (np. słuchawki wraz z akcesoriami konkretnie przeznaczonymi do tych właśnie słuchawek) należy wystawiać jako jedno ogłoszenie zbiorcze.

5. Nie dyskutujemy w ogłoszeniach. Sprzedaży, zakupów oraz pytań co do sprzedawanego produktu i jego dostępności dokonuje się za pośrednictwem Prywatnych Wiadomości bezpośrednio między użytkownikami. 

6. Ogłoszenie można podbić raz w tygodniu kalendarzowym, bez wymogu odstępu określonej ilości dni. Podbicia lub ogłoszenia łamiące 1-tygodniowe ograniczenie mogą zostać usunięte bez wcześniejszej informacji oraz zakończyć się wpisem w panelu ostrzeżeń.

7. Oferty muszą być dokładnie opisane (pełna nazwa przedmiotu, cena, stan, czy sprzęt jest używany / nowy, długość gwarancji, warunki wysyłki oraz preferowana forma kontaktu). Im więcej informacji będzie znajdowało się w ogłoszeniu, tym większa szansa na udaną transakcję.

8. Oferty mogą prowadzić do zewnętrznych serwisów aukcyjnych i sprzedażowych, o ile posiadają pełen opis zawarty w punkcie 7. powyższego regulaminu. Ogłoszenia zawierające rażąco mało treści i istniejące tylko po to, aby kierować do serwisów zewnętrznych, będą traktowane jako spam.
 
9. Oferty muszą zawierać realne zdjęcia oferowanego przedmiotu wykonane przez właściciela urządzenia. Wykorzystanie cudzych zdjęć będzie jednoznacznie interpretowane jako próba oszustwa. 

10. Nie należy używać zbędnych dekoracji tekstu, przesadnych pogrubień, wymyślnych kształtów, ogromnych rozmiarów fontów czy nieczytelnych kolorów.
 
11. Ogłoszenia zakończone należy oznaczyć jako Rozwiązane przez autora ogłoszenia - na dole każdego postu znajduje się przycisk automoderacji. Ogłoszenie które nie doszło mimo wszystko do skutku, można odznaczyć ponownie jako Nierozwiązane na tej samej zasadzie. Ogłoszenia oznaczone jako rozwiązane będą po pewnym czasie archiwizowane automatycznie lub mogą zostać zarchiwizowane ręcznie przez moderatora za pośrednictwem funkcji Zgłoś.

12. Nieaktualizowane od kilku miesięcy ogłoszenia mogą zostać zarchiwizowane automatycznie bez wcześniejszej informacji dla autora ogłoszenia. 

13. W interesie autora ogłoszenia jest, aby posiadać wolne miejsce na skrzynce w celu obsługi swoich interesantów. W przypadku niemożności skontaktowania się z autorem ogłoszenia, można zostawić mu wiadomość w statusie profilowym.

 

Wszelkie transakcje mają charakter polubowny i dobrowolny, zwalniając Administrację forum z jakichkolwiek obowiązków oraz odpowiedzialności. Należy zachować zawsze szczególną ostrożność przy podejmowaniu jakichkolwiek działań i zawierania transakcji z innymi użytkownikami, bez względu na rangę i staż na Forum.

Ostatnia aktualizacja regulaminu: 2020-11-10.


Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
  • Create New...