Jump to content

All Activity

This stream auto-updates     

 1. Past hour
 2. Spekuluje, ze ograniczeniem jest sekcja zasilania a do singla jest wykorzystywany tylko jeden blok wzmacniacza. Czyli dostajesz 3.5W. Dopiero w balansie gdy pracują oba dostajesz pełna moc. Natomiast może być tak, ze punkt pracy końcówki do 6W jest w klasie A a potem już nie, zgodnie z definicja klasy. mnie to korciło by podpiąć do niego kolumny. Przy 7W może być już całkiem całkiem. Ale ze mam 4Ohmowe to zrezygnowałem. Dasz znać jakie różnice Pomiędzy balanced/unbalanced ?
 3. Za każdym razem jak widzę Twój atawar to chce iść do ponownie rozważam zakup D8000/D8000Pro
 4. Audeze Mobius rzeczywiście jakoś przeszły bez większego echa i rzadko kiedy ktoś o nich wspomina. Najśmieszniejsze jest to, że poza mikrofonem i wyglądem to ja w nich nie widzę niczego typowo "gejmingowego".
 5. Today
 6. To coś więcej niż przyzwolenie albo akceptacja. To już jest etap wskazywania buty, chamstwa, bezczelności, łamania zasad jako skutecznych technik promujących osiąganie celu. Etap cichej aprobaty mamy już niestety w mojej obserwacji za sobą. Co gorsza ten trend jest nieodwracalny. Chyba że wydarzy się któraś z opcji społecznego resetu. Ale to jest jeszcze gorsze.
 7. Posiadam ten wzmacniacz od niecałych 3 tygodni i na razie jestem zadowolony. Zastanawia mnie jednak jedna rzecz, a konkretnie moc wzmacniacza słuchawkowego. Na stronie producenta podają, że wzmacniacz jest w stanie dostarczyć 7,5W (XLR) i 3,5W (SE) mocy od 16 Ω. To co wzbudziło moje zainteresowanie to to, że na oryginalnym kartonie w jaki był zapakowany burson widnieje informacja skrócona ze specyfikacją urządzenia i wyraźnie napisane jest "6W Class A Headphone Amp". Zwykły burson C3 na kartonie ma już poprawny zapis "7,5W Class A Headphone Amp". Czy ktoś może wie czemu tak jest? Wątpię aby to była pomyłka. Poniżej zdjęcie poglądowe (nie moje). EDIT: Wiem, że najprościej będzie napisać do bursona i tak też zrobiłem, ale jeszcze mi nie odpisali więc pomyślałem ,że zapytam też Was.
 8. dzięki, ale tyle już zdążyłem zauważyć że aptx musi być wspierany przez 2 urządzenia. Pytanie czy ktoś doradzi co najlepiej kupić? co będzie generować lepszy dźwięk, dobry DAC bez możliwości przesyłania aptx hd czy urządzenie które jednak je wspiera? Kolumny mają własny wzmacniacz i przetwornik, czy usłyszę różnicę podpinając kartę do laptopa przez bluetooth ?
 9. At. 1) DAC to de facto karta dźwiękowa, więc jego zakup na pewno w jakiś sposób wpłynie na dźwięk. Przy tym jest to osobne urządzenie i zintegrowana dźwiękówka laptopa nie będzie mieć tutaj znaczenia, po prostu zostanie "pominięta". At. 2) Z reguły moduły BT, które są montowane w laptopach, nie mają wsparcia apt-X, co najwyżej SBC, a żeby apt-X/LDAC działało, musi być wspierane przez oba urządzenia, które chce się ze sobą połączyć.
 10. Witam Posiadam kolumny aktywne Edifier s3000 pro. Źródłem odtwarzania jest dla mnie laptop. Chcę przesyłać muzykę za pomocą bluetooth w jakości aptx hd do głośników, i nie wiem co mam kupić? proszę o pomoc i od razu przejdę do pytań które mnie nurtują . 1) czy lepiej kupić solidny DAC i podłączyć go do laptopa ( komputer ma wersję bluetooth 4.0) 2) czy kupić urządzenie obsługujące wszystkie kodeki typu aptx hd, czy taki dźwięk będzie lepszy niż dobry DAC np. Dragonfly RED ostatnio zastanawiałem się nad IFI AUDIO ZEN BLUE. Pytałem w kilku profesjonalnych sklepach ale nikt nie potrafi mi konkretnie odpowiedzieć co dla tych głośników będzie lepsze żeby cieszyć się dobrym dźwiękiem. Nadajnik/ Odbiornik Bluetooth z obsługą kodeków aptx hd, high-res audio, czy dobry DAC sam jest w stanie z laptopa przesłać dobry dźwięk do głośników? proszę o pomoc.
 11. A może warto rozważyć przeniesienie tej biblioteki muzycznej w bezstratnym formacie do urządzenia mobilnego. Wtedy masz możliwość nie tylko odsłuchów w domu ale także poza nim. Całkowicie nowa przygoda. Myśle ze warto spróbować. Muzyka na łonie natury, na spacerze w parku, w mieście - odmienia rzeczywistość.
 12. Panda od massdropa nie jest wcale taka rewolucyjna jak massdrop proboje nam wmowic - poki co wygladaja jak zwykle, zamkniete, cieple kluchy. Duzo lepiej kupic sprawdzona i relatywnie zapomniana chyba tylko ze wzgledu na bycie sluchawkami "dla graczuf" konstrukcje jaka jest audeze mobius.
 13. Witam! Chciałbym zakupić swoje pierwsze słuchawki bezprzewodowe. Cechy słuchawek których szukam: wokółuszne długi czas pracy na baterii możliwość słuchania po BT jak i po kablu cena do 700 zł Źródłem będzie telefon Samsung Galaxy S5 2017 a przy komputerze -Audiotrak Prodigy Cube Black. Głównie będą mi służyć do słuchania muzyki (Pop, Rap, Soul, Rock) oraz do Audiobooków i Podcastów. Używane będą głównie w domu i w szkole ale chciał bym ich też używać podczas jazdy na rolkach. Zastanawiałem się nad: Audio-Technica ATH-SR50BT Sony WH-XB900N Sony WH-H900N (Jeśli udałoby mi się znaleźć ofertę mieszcząca się w budżecie oczywiście) Niestety nie mam możliwości przetestowania żadnych z nich w moim mieście.
 14. Właśnie siedzę sobie i słucham czwartej Szostakowicza w wykonaniu Bostońskiej Orkiestry Symfonicznej na Lcd3 i LDMk6+ połączonych świeżo zakupionym Tellurium Q ultra Black po XLR i mówiąc szczerze siedzę u niebios bram. Mam najlepsze miejscówki na koncercie. Mój CD Resolution Audio Opus 21 wzniósł się na wyżyny po przejściu z Audio Quest Cheetach RCA na Tellurium Q ultra Black po XLR. Wrażenie takie samo jak przekroczenie punktu krytycznego w czasie skoku na bungee.
 15. Jak i z traktowania klienta jako Pana i władcę w każdym większym korpo, na olx też się czują zbyt pewnie, bo ich zdaniem robią ci łaskę, że chcą kupić od ciebie sprzęt. Od takich to jak najdalej, przez tego typu elementy całkowicie straciłem chęć wystawiania na olx.
 16. Bardzo dziękuję z szybkie i bardzo pomocne odpowiedzi. Jakoś czułem, że wymyślone przeze mnie połączenie jest dosyć karkołomne. Teraz widzę lepiej, że nie ma sensu, głównie z powodu nadmiaru konwersji. Mam świadomość, że brzmienie odtwarzacza to w znacznej mierze zasługa przetwornika. Chciałem wykorzystać wyjście cyfrowe licząc, że przez ostatnie 20 lat dokonał się już jakiś znaczący postęp w dziedzinie przetworników C/A i może być jeszcze lepiej. Ale może faktycznie lepiej się cieszyć dobrym zamiast na siłę szukać lepszego . Z drugiej, bardziej praktycznej strony, chciałbym uniknąć ciągłego przełączania intrekonektu między wzmacniaczem a modułem BT . Tak CD jak i wzmacniacz posiadają drewniane odbudowy i gniazda w nich są nader wrażliwym elementem, co przy bardzo ciasno spasowanych wtyczkach szybko mogło by je pozbawić jakiegokolwiek połączenia. Widziałem różnego rodzaju rozdzielacze sygnału analogowego typu Y. Nie wiem jak taki patent wpłynie na jakość sygnału. Może też te adaptery zupełnie się do tego nie nadają? Może ktoś już testował? Byłoby to rozwiązanie mojego problemu w najprostszy sposób. Oby bez popsucia toru. To też dla mnie odkrycie i dobra wiadomość. Jak do tej pory używałem odbiorników BT Logitech'a i chińskiego no-name'u do połączenia telefonu ze wzmacniaczem i różnice było słychać. Pewnie od pewnego poziomu urządzeń pojawia się przejrzystość modułu BT. To też ciekawa opcja, z tym że wyjście koaksjalne RCA z odtwarzacza jest elektryczne a nie optyczne. Jeszcze nie trafiłem na nadajnik BT z takim wejściem cyfrowym. Pewnie słabo szukałem. Co do wyboru nadajnika BT z pewnością ciekawą i często chwaloną opcją jest Mozos MBL-HD. Podobne możliwości jako nadajnik daje Sennheiser BT T100. Spróbuję przetestować oba. Dzięki Jakubie za propozycję zakupu Ciphera BT. Gdybym tylko mieszkał w Polsce z pewnością bym skorzystał. Wielkie dzięki kolegom za wyciągniętą do ignoranta pomocną dłoń
 17. @Nehero Na tym forum nie przeklinamy w żadnej formie. Niech chociaż tutaj będą zachowane standardy. @KiiT Na pewno doświadczenia z handlu bezpośredniego są zupełnie inne niż z internetowego, bo to inna warstwa abstrakcji i kontaktów z klientem. Niemniej wynika to z powszechnie panującego przyzwolenia na butę, chamstwo i bezczelność. Te zaś wynikają stricte z tego, że - taka jest moja teoria - ta gorzej wykształcona i wychowana część społeczeństwa wykorzystuje apatię tej lepszej. Taki trochę paradoks lepszego i gorszego sortu, jeśli wpisywać się w dzisiejsze podziały. Tak naprawdę każdy człowiek jest równy i każdy zasługuje na szacunek, chyba że usilnie będzie starał się udowodnić coś przeciwnego. Wierzę jednak, że jeśli ma to się zmienić, powinniśmy najpierw wymagać od siebie. M.in. to padło jako odpowiedź, dlaczego np. nie odpisałem jednemu z kupujących z OLX w sposób inny niż grzeczny i kulturalny. @bbart Artykuł bardziej chciałem nakierować na trochę tory, bo kupowanie używanych słuchawek i często w stanie urągającym wszelkim zasadom już może nawet nie przyzwoitości, co higieny. Aby wykonać artykuł przekrojowy co do całego grona kupujących, należałoby mieć j.w. doświadczenia w handlu bezpośrednim. Mam jednak sporo doświadczeń z zakupów sprzętu zabytkowego i używanego, dlatego może lepiej - przy dosyć ograniczonych zasobach czasowych - lepiej skupić się nie na krytyce, tylko na czymś namacalnym, jak np. czynnościach serwisowych, uzupełnieniach do artykułu o zakupach słuchawek używanych itd. No i na zaległe recenzje. Niemniej w kontekście Explorerów, na pewno znajdą się osoby zadające multum pytań i mające ogromny problem z wyborem nawet tak tanich słuchawek. Już pomijając wymagania i dopasowania, budżetowe słuchawki mają to do siebie, że stanowią największy odsetek wątków zakupowych i to ciągle wałkowanych w formie tych samych modeli. Cały czas bezprzewodowe do 200 zł. Dokanałówki do 150 zł. "Nauszne" do 300 zł. A w nich dyskusje na kilometry, a co sądzicie o tym, a czy będę zadowolony, a czy poczuję różnicę, a czy mój w kranie woda lecieć przestanie itd. Zauważyłem, że bez względu na to jak dużo czasu nie poświęcę i jak wielu aspektów nie poruszę, nadal będą wymagania wskazywania palcem, więc wydaje mi się, że chyba przestanę to robić i nad słuchawkami będę pochylał się w bardziej skróconej, skonkretyzowanej formule, wyjątkiem czyniąc te droższe, ciekawsze czy po prostu "swoje", gdzie mogę faktycznie posiedzieć nad treścią.
 18. Yesterday
 19. w rzeczywistości jest jeszcze gorzej - relacja osób z pierwszej ręki które prowadzą sklepy ze sprzedażą przez internet. Jak słucham to nie wierzę co się z tym narodem porobiło. Fakt, że 10-15% to mniejszość ale jak dla mnie przerażający odsetek.
 20. Dodam jeszcze, że fakt zamiaru kupienia ich przeze mnie na promocji, gdy zejdą do ceny 55-60 zł, nie zmienia tego, że oczekuję, że będą grały przynajmniej tak, jak lubię. A najlepiej, żeby mnie pozytywnie zaskoczyły. Bo jak nie, to oświadczam, że mam stały dostęp do klawiatury i internetu i nie zawaham się z tego skorzystać! I proszę sobie darować zachęty do przeczytania całej recenzji, która się zapewne ukaże przed odpowiednią promocją. Nie mam na to czasu! Tutaj już, żeby nie było wątpliwości, to napiszę wprost, że z mojej strony, to nie żaden trolling ani rzeczywista deklaracja, tylko zwykły - trzymając się angielskiego nazewnictwa - joking. Znam przypadki takich postaw z opowiadań znajomych, którzy sprzedają używane rzeczy. Mam jednak nadzieję, że takie zachowania stanowią mniejszość. Ale jakoś nie mam ochoty weryfikować tego, czy tak jest czy nie, więc sprawny niepotrzebny sprzęt po prostu rozdaję rodzinie i najbliższym znajomym. Samo zagadnienie ciekawe i myślę, że nie tylko felieton, ale i książkę można by o tym napisać ("Polacy na zakupach"). Żeby jednak już dalszego offtopa nie robić, to chyba dobrze byłoby temat w tym miejscu zakończyć.
 21. Słuchawki kupione niedawno na forum. 100% sprawne. Pełen komplet plus paragon. Cena 300 + KW.
 22. Fizyki nie oszukasz 🙂 Po DT150 zamówiłem słuchawki dokanałowe.
 23. Chcę zamieniać Marshall Monitor bt na coś lepszego.Korzystam z smartfona z Dolby atmos,kodekami aptx,AAC,Ldac,maks 32 bity.W Marshall brakuje mi wyraźnego basu,również scena jest niezbyt szeroka.Z potencjalnych słuchawek wpadły mi w oko :Master&Dynamic MW60,Bowers&Wilkins PX7,Sennheiser Momentum M3,Bang&Olufsen H9i,V-moda Crossfade Wireless 2.Muzyka metalowa,techniczna,szczegółowa,ważne by słuchawki były dynamiczne,a poszczególne instrumenty wyraźne.Dobre,trwałe wykonanie też mile widziane.
 24. I tak to właśnie mniej więcej wygląda z reguły. Moim zdaniem w większości to jest trolling, albo po prostu taka nasza narodowa mentalność roszczeniowa. Im niższa cena, np. w ofercie sprzedaży prywatnej, tym większe kuriozum ze strony kupujących lub próbujących stać się takowymi. Z tym że to już chyba temat bardziej na jakiś duży felieton.
 25. Zapowiadają się ciekawie, ale jednak chyba trochę za drogie. Poczekam na jakąś promocję.
 1. Load more activity

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
 • Create New...