Jump to content

All Activity

This stream auto-updates     

 1. Past hour
 2. Są tacy że nie wytłumaczysz, bo się nie da, a nawet jak się da ,to się nie da. To teraz mogę się już przyznać mam ten kondycjoner , no trudno ,będę musiał z tym jakoś żyć- przepraszam
 3. To proszę o wytłumaczenie czym się różni ten prąd, jeśli jestem w błędzie. Jeśli nie jestem czegoś świadom, to z chęcią się uświadomię. Bo ludzie nie potrafią o tym rozmawiać. Rozmowa o wierze kończy się zamachami. Rozmowa o polityce bójką dwóch przyjaciół. Rozmowa o tym powinna być zakazana dla większości ludzi.
 4. Today
 5. Każdy zakup jest przemyślany . Mam tą możliwość że, mogę wiele rzeczy sprawdzić u siebie w domu, przeważnie zawsze tak postępuję - chyba że nie ma takiej możliwości. Wtedy zakup na wydrę. Ale zdarza się to bardzo rzadko . W moim systemie przewija sie wiele kabli, różnego sortu i wiem co jest dobre ,a co przereklamowane.Żeby nie być gołosłownym, ostatnie testy sprzed dwóch tygodni, kable Hdmi sprawdzane tylko pod względem jakości dzwięku i coś zostało u mnie na stałe. Poniżej znalazł się jeden kabel Usb, ale nie chciało mi się jego testować i jako jedyny czeka na swój czas, który nastąpi.
 6. Nie pamiętam, abym kiedyś widział jakiś pomiar, który by coś tutaj potwierdzał, ale jeśli ktoś nie wierzy to szkoda po prostu marnować czas na dyskusje . W audio jest dużo rzeczy, których pomiary nie ukarzą. Wzmaki bez sprzężenia gorzej wypadają od tych z, lampy od tranów itd. Tylko znajcie umiar i nie bawcie się w sieciówki za połowę ceny reszty toru .
 7. Też to zauważyłem ,że ułożenie słuchawek i padów wpływa na ilość basu . W audeze można, docisk zmniejszyć, lub zwiększyć, wkręcając, lub luzując śrube. Tu nie ma takiej możliwości .
 8. Bas to w nich jest, niestety w połączeniu z moja głową to go nie słychać bo docisk jest zbyt lekki. Odciągnijcie delikatnie pady od uszu to zrozumiecie o co mi chodzi
 9. No nie jestem pewien, chyba kupię druga listwę, albo kondycjoner.
 10. Mnie się podobają i zostawiam je . Jak chcę dużo basu to zakładam Audeze X z kablem Red od Nordosta i mam basu do podzielenia na dwie pary.
 11. U mnie zostają, słuchawki nie w moim guście ale znajdą swoje zastosowanie.
 12. Dziś dotarły do mnie. Na gorąco: - headband (ten metalowy) strasznie przenosi wszelkie nawet jego dotknięcia do słuchawek, stuknięcie w niego paznokciem to już jest nowy instrument w nagraniu - przejściówka na szrot z miejsca - kabel chyba miał służyć jako awaryjna linka holownicza do Uaza Brzmienie: - pierwszy utwór i: "gdzie jest bas, czy to słuchawki zamknięte?" - mam małą głowę i z automatu słuchawki na które inni narzekają że cisną u mnie są w sam raz, a niestety tutaj docisk nausznic jest niewielki, wystarczyło minimalne dociśniecie rękami i bas wraca i to mocny, nie wiem czy jest w ogóle szansa na tak duże uklepanie padów - na tą chwilę dla mnie niestety słuchawki do dyskwalifikacji bo bas być musi - w ogóle nie mam odczucia ze mam na głowie zamknięte słuchawki jeśli chodzi o scenę ... - po przyciśnięciu (bas) grają podobnie do DT1990, są jasne ale nie sybilują, średnica bardziej wysunięta, ciut za dużo dla mnie, jakby było połowę różnicy między 1990 a Magni chyba było by idealnie Gdyby te dwie powyższe rzeczy zmienić to chyba by zostały u mnie zamiast 1990.
 13. Podsumowując: Ci którzy mają jakiś sprzęt i przesłuchali parę listw u siebie w domu różnice słyszą, Ci którzy słyszeli jedna u kolegi na pegazusie nic nie słyszą i wykres prawdę im powie. Kupują dosie bo po co przepłacać. Gdyby ludzie nie słyszeli tych listw za grube tysiące to rynek by nie istniał. I proszę mnie tu nie hejtować bo sam mam listwę za 30 zł. Można zamykać.
 14. @Nehero @Jakub Łopatko Panie Jakubie pozwoliłem sobie użyć grafiki z pańskich pomiarów aby wytłumaczyć entuzjastom teorii grających listew o co chodzi mi w moim pytaniu. Jest to pomiar po zastosowaniu różnych padów do konkretnego modelu słuchawek, jest tam oś x, y i jakiś wykres czyli coś zostało zmierzone. Nie muszę posiadać sprzętu do pomiarów skoro ktoś to zmierzył jest to wiarygodne źródło. "Nie muszę budować piekarni żeby zjeść chleb" Ale mam pomiar i wiem jag go interpretować, wiem czego się spodziewać w dużym przybliżeniu, więc niczego więcej nie oczekuję.
 15. @Palpatine nie psuj zabawy
 16. Jeżeli nie rozumiesz różnicy między pomiędzy "prądem" w kablu słuchawkowym a zasilającym w gniazdku czy tym z elektrowni Oraz na co ten kabel ma wpływ,, to nie ma sensu dłużej ciągnąć tego tematu. Nie walczę z wiatrakami.
 17. Czyli nie ma absolutnie żadnych pomiarów ani dowodów na potwierdzenie tej tezy? To możemy zamknąć temat, bo cała reszta jest kwestią wiary... A o wierze, religii i polityce na forum nie rozmawiamy
 18. Ty tak na serio? Przeczytaj definicję słowa głośnik. Głośnik przetwarza prąd na falę akustyczną czyli na dźwięk, więc od elektrowni do samego głośnika płynie prąd. A to że musi przejść przez wzmacniacz który odpowiednio obrobi ten prąd i przystosuje do podania na głośnik to już cecha głośnika, że nie odpowiada mu 230V z gniazdka. Tutaj prąd czyli ten sygnał, przenosi wszelkie informacje od źródła, aż po same słuchawki. Przecież DAC czy wzmacniacz nie podmienia prądu z gniazdka, na coś innego, a ten prąd z gniazdka wydala. Jest to ten sam prąd od elektrowni do słuchawek tylko odpowiednio zmieniony, tak aby mógł przyjąć go głośnik. Bo głośnik do pracy wymaga wzmacniacza, który zasila głośnik prądem o odpowiednich parametrach i źródła dźwięku, a tym nie musi być DAC. Oczywiście, że słuchawki zagrają nawet z gniazdka, jeśli odpowiednio przystosujesz takie gniazdko do zasilania słuchawek, czyli najprościej wsadzisz wzmacniacz w ścianę i wyprowadzisz gniazdo słuchawkowe na zewnątrz. Będziesz miał prąd z gniazdka, który zasila słuchawki Poza tym sygnał dźwiękowy, to jest dźwięk wydawany przez na przykład klaksony. Bo trzeba zacząć, od tego, że trzeba mieć te parę kabli i trochę różnego sprzętu, aby móc sprawdzać i było to wiarygodne. A niestety do jasnej ciasnej to też kosztuje. Więc aby przeprowadzić porządne pomiary trzeba sprawdzić różne sprzęty, tranzystorowe, hybrydowe, lampowe, z takimi zasilaczami, i tak dalej i tak dalej. Tani sprzęt, drogi sprzęt. Nikt nie powiedział, że dowodzenie jakiejś teorii, to takie hop siup.
 19. @Krystian89 i jak tam te pady się spisują ? moje hmc631 mają już 5lat albo i lepiej i skóra już popękała (kabel już dawno wymieniony i potencjometr wywalony) ale jestem z nich mega zadowolony i nie chce ich zmieniać, kupiłem je jeszcze zanim były dostępne w Polsce, specjalnie z niemiec ściągałem zastanawiam się nad oddaniem do tapicera ale jeśli jest alternatywa kupić dobre pady, to chętnie kupię o 5,5roku.... Zamówienie z dnia 20.03.2014, 44 euro
 20. Pisałem już kilka dni temu
 21. Dlaczego do jasnej cho.........y( przepraszam za moją frustrację ) nikt dla potwierdzenia teorii o grających listwach i kablach sieciowych nie podeprze tego jakimiś pomiarami skoro jet to fizyka, to zapewne jakieś wzory, cyfry, bo jeśli nie da się tego zmierzyć a tylko pozostaje uwierzyć, to w takim przypadku nie jest fizyka a cała teoria nadaje się do działu z Archiwum X.
 22. Zakładałem budżet w okolicach 150 zł dlatego zainteresowałem się ww. modelami. Generalnie skłaniałbym się do JVC HA-RX700 tylko, że martwi mnie to ceratkowe wykończenie nauszników. W posiadanych SENNHEISER HD201 bardzo szybko zaczęły mi one pękać i się łuszczyć. Zacząłem więc się zastanawiać czy nie dołożyć trochę do budżetu i kupić coś w okolicach 200 zł. Obecnie najbliżej mi do ISK HD9999. Niestety wydaje mi się, że po podłączeniu pod zintegrowaną kartę dźwiękową w moim służbowym komputerze mogą grać dość cicho, gdyż posiadane SENNHEISER HD201 mają impedancję 24 Ohm i SPL 108 dB, a te ISK HD9999 mają impedancję 32 Ohm i czułość 96 dB. Czy na podstawie tych parametrów można sobie tak prosto wysnuć takie wnioski czy wpływ na to może mieć więcej parametrów i mimo wszystko powinno się samemu je sprawdzić? Co do słuchawek dokanałowych to nie mogłem się do nich nigdy przekonać. Używałem tylko przez kilka dni. Generalnie nie lubię mieć nic do wnętrza ucha wciśniętego :). A co do samego brzmienia to po dłuższych przemyśleniach wydaje mi się, że chciałbym słuchawki mniej więcej równo grające w prawie całym zakresie jedynie z lekko podbitym basem. Stwierdziłem, że w obecnych słuchawkach trochę mi go brakuje.
 23. "Tylko, że sygnał dźwiękowy jest nie po DAC-u, a dopiero wytwarza go głośnik. przez DAC przechodzi prąd, przez wzmacniacz też, dochodzi do głośnika." No jak sygnał dźwiękowy jest nie po dacu i wytwarza go głośnik z "prądu", to słuchawki powinny zagrać nawet z gniazdka.
 24. To wepnij jakieś słuchawki np do tej waszej listwy, zobaczymy czy zagra.
 25. A czyżby kabel słuchawkowy nie był kablem zasilającym? Różnica, to miejsce w którym znajduje się on w obwodzie Tylko, że sygnał dźwiękowy jest nie po DAC-u, a dopiero wytwarza go głośnik. przez DAC przechodzi prąd, przez wzmacniacz też, dochodzi do głośnika. Prąd idzie aż do samego głośnika, który przetwarza go na falę akustyczną, czyli sygnał dźwękowy, czy po prostu dźwięk.
 26. Ale o tym decyduje zawsze sam użytkownik. Różnica nie będzie kolosalnie duża, ale spokojnie wyczuwalna. Wszystko powinno być opisane czytelnie w recenzjach powyżej.
 1. Load more activity

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
 • Create New...