Jump to content

All Activity

This stream auto-updates     

 1. Past hour
 2. @Hardened kurier nie kłamał. Zawsze otrzymywałem maila od agencji FedExu ze wszystkimi informacjami. Często też prosili o tłumaczenie faktury i opis zawartości paczki.
 3. Today
 4. Określenie dokładnego wymiaru opłat dodatkowych będzie trudne, niemniej mogę powiedzieć, jak to wyglądało w praktyce dla świeżo przerabianych 2 wariantów importowych, ciekawych z praktycznego punktu widzenia:. 1. Topping DX3 Pro, zamówiony poprzez Dropa, został wysyłany bezpośrednio z Chin. Numer listu przewozowego nie umożliwiał jakiejkolwiek namierzenie/traceability paczki (serwis Dropu radził, by spokojnie czekać), ta zaś zmaterializowała się niespodziewanie po niespełna 3 tygodniach; kurier pocztexu przekazał ją do rąk własnych, bez żadnego kwitowania, opłat, czegokolwiek. Chińska "magia". 2. Schiit Asgard 3, wysyłany z USA Fedexem, był odprawiany w ich agencji celnej w Warszawie. Cło naliczono zerowe, natomiast VAT wyniósł 23% wartości amplitunera, powiększonej o koszt transportu. Koszt obsługi odprawy był niski/pomijalny. W takim przypadku ważne jest więc, by wybierać transport sensowny, ale możliwie najtańszy, gdyż jego wartość podwyższy podstawę opodatkowania. Co było w tym przypadku słabe, to brak informacji o wartości odprawy, kurier po prostu zadzwonił z info, że ma za kwadrans do przekazania paczkę pobraniową o wartości xxx. Pogadałem z nim i stwierdził, że to ich (Fedex'u) agencja celna nawaliła, bo powinni przesłać mailowo stosowną informację, po zwolnieniu paczki z odprawy. W praktyce zapoznałem się z nią dopiero po przyjęciu paczki (było załączone stosowne rozliczenie). W praktyce opłaty "dropowe" (przy założeniu, że koszt transportu jest ujęty w cenie oferowanego urządzenia) mogą wynieść od 0zł (vide punkt 1) do 23% VAT wartości urządzenia + stawki celnej (x % wartości urządzenia) przypisanej dla danego sprzętu, zależnie od miejsca wysyłki i kodu taryfy celnej, jaka do urządzania zostanie przypisana.
 5. Pamiętaj, że firmy produkujące maseczki czy środki dezynfekujące zaliczyły wzrost z racji popytu. To był rynek na którym można było zarobić. I obstawiam, że to nie mała kasa poszła w ruch.
 6. Zdecydowałem się na polecane aune e1 i krótko mówiąc nie zawiodłem się. Świetnie zgrywają się zarówno z ifi zen dac jak i lg v50.
 7. Bardzo zachęcająca recenzja, może tylko warto by w kontekście ceny wspomnieć o opłatach dodatkowych dla mniej zorientowanych użytkowników.
 8. Owszem, ale nie wiem czy jest sens to tłumaczyć. Bas będzie i tak zakładam odebrany pozytywnie, nawet jeśli jego kontrola będzie przez to kulała. Pomóc wydatnie powinien ten mój najnowszy IEM-Guard, ale znów - zakładam że gorsza kontrola basu będzie tu odebrana pozytywnie jako boost do jego ilości.
 9. @EvilKillaruna a czy sc808 nie miał przypadkiem zbyt wysokiej impedancji dla niskoohmowych sluchawek?
 10. Yesterday
 11. D5200 nie znam, ale z tych trzech par najwięcej basu będą definitywnie miały Meze.
 12. Ze srebrem nie badałem jeszcze cen. Zaopatrzyłem się w materiał na prototypy jeszcze przed podwyżkami. Powiedzmy że rozkoszuję się na razie tym cudownym luksusem niewiedzy .
 13. Witam jestem fanem trapu/hip hopu interesuję mnie głównie jakość brzmienia i bass. W komputerze posiadam sc808 i to głównie z tym słuchawki będą używane. Znalazłem takie słuchawki (co prawda wszystkie są zamknięte ale nie jest to wymóg konieczny) -Meze 99 -NightOwl -Denon AH-D5200 Prosiłbym o odrazenie/polecenie wyżej wymienionych modeli i/lub zaproponowanie czegoś ciekawego w zaplanowanym budżecie.
 14. No niestety pączki i musztarda pod audio niezbyt podchodzą Ale trzeba się jednak cieszyć, że vatu na audio nie zwiększyli Chodziło tu tylko o przedstawienie mentalności pewnej części sprzedawców. Co do DIY to niewątpie patrząc na cenę srebra.
 15. Aktualizacja - będzie okazja aby przetestować LPFa oraz IEM-G na typowym sprzęcie stereo (moja IA100PP i tak nie ma wyjścia słuchawkowego) należącym do znajomego. Ma problemy różnej maści. Zobaczymy czy mu to pomoże w jakiś sposób i wspólnie uda się nam zbić u niego przebicia oraz szumy.
 16. Dodam jeszcze, że Poweramp obsługuje wyjście wysokiej rozdzielczości tylko w pełnej wersji. Często są promocje i można wyrwać apkę za niecałe 5zł.
 17. Last week
 18. Gdyby ktoś pytał, zniknięcie forum i bloga na godzinę = planowe prace serwisowe na serwerze. Także wsio, oddychajem. 

 19. Tego nie wiedziałem i w instrukcji obsługi nie było o tym mowy, dzięki jak będę w domu sprawdzę Dla mnie tak jak pisałem są ok, nawet pozytywnie jestem zaskoczony. Ale wiem, że dla wielu osób może być go za mało.
 20. Zakładam że za te negatywne każda pisząca je osoba już miała albo będzie mieć nieprzyjemności. Modelu XD-05 nie testowałem, ale jeśli ma to być zakup z Chin, to gwarancja, a raczej jej realizacja, zaboli. Plus trzeba liczyć cło + VAT + opłaty importowe.
 21. U mnie śmiga od około miesiąca i z każdym dniem lubię go coraz bardziej. Świetne granie za tycie pieniądze.
 22. Na mp3store polecili mi jeszcze Xduoo XD-05 Plus. Wygląda dość ciekawie ale stosunkowo mało opinii. No i zakup od Chińczyka ale to nie problem.
 23. Myślałem nad Dragonfly Red ale spotkałem się z opiniami, że nie do końca daje radę z tymi słuchawkami. Dzięki za propozycje z Aune, poszukam.
 24. W takiej sytuacji należy stosować wyłącznie pianki albo nawet zaprzestać używania słuchawek dokanałowych w ogóle. Może to bowiem oznaczać ogólnie problemy z kanałami słuchowymi lub nieprawidłową aplikację (zbyt szybka, nie dająca szansy wyrównania się ciśnienia). Pianki powinny bardzo w tym przypadku pomóc. T500 powinienem jeszcze mieć w zapasie (w tutejszym komisie jest ogłoszenie) po jednej parze Medium i Large.
 25. Ciekawy wzmacniacz, i świetny opis . W tej cenie, to prawie darmo. Lampy do niego już mam, trzy pełne komplety, od Aurium . Wspomniany w recenzji Pathos Aurium, i jego możiwości brzmieniowe po doinwestowaniu osprzętu, też wyglądają bardzo dobrze.
 1. Load more activity

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
 • Create New...