Jump to content

All Activity

This stream auto-updates     

 1. Today
 2. Ze swoim Essence STX w razie czego używam tego: https://www.audiofanatyk.pl/sklep/produkt/adapter-filtrujacy-ifi-audio-earbuddy-jack-35-mm/ Żadnych szumów i przebić od tamtej pory nie stwierdziłem, choć oczywiście głośność będzie zredukowana. Także na wszystko znajdzie się rozwiązanie.
 3. Zupełnie nikt: https://www.audiofanatyk.pl/recenzja-sluchawek-audeze-isine-20/ https://www.audiofanatyk.pl/recenzja-modulu-bezprzewodowego-audeze-cipher-bt/
 4. Yesterday
 5. Z tego co wyczytałem na internecie to wygląda na to, że to przełącznik gain właśnie, więc mogę spać spokojnie. Podejrzewałem, że ten szum to normalne zjawisko ,bo tak jak wspominałem jest ledwo słyszalny i w żaden sposób nie przeszkadza, no ale wolałem się upewnić. Przetestowałem kartę na każdym z tych portów, o których pisałem i w dźwięku nie ma żadnych zauważalnych różnic, więc zostawię ją tak jak była, tj. przy karcie graficznej. Dziękuję bardzo za rozwianie wszelkich wątpliwości
 6. Jeśli ta zmiana impedancji to po prostu kontrola high/low gain, to szum jest normalnym zjawiskiem i nie, nie spalisz słuchawek, chyba że przegniesz z mocą, którą im podasz. O ile mi wiadomo, linie PCI-E są już połączone bezpośrednio pod kontroler każda, nie ma tu współdzielenia pasma magistrali (jak było w przypadku PCI), więc i zjawiska zakłóceń powinny być zminimalizowane (jak wiadomo, różnie z tym bywa). Ciężko odpowiedzieć na to pytanie, więc odpowiem tak - przetestuj na obu, jak nie wychwycisz różnicy, to wepnij tam, gdzie uznasz za słuszne.
 7. Po złożeniu zestawu, chciałbym testować różne słuchawki, z ciekawości i dla doświadczenia. Wiele było ciekawych słuchawek, które warto posłuchać. Może się pojawi pokusa. Ale nie mniej będzie to raczej kwestia innego brzmienia. Nie wiem czy coś gra jak Meze, a przy tym jest lepsze. Choć nawet pytanie co miałoby tam być lepsze jeśli już. Bardziej chodziło o to, że faktycznie można puścić wodzę wyobraźni. Są zapewne świetne DAC-i za kilkadziesiąt tysięcy, kilkaset, są wzmacniacze lampowe za kilkadziesiąt tysięcy, które pokazują klasę. Najlepsze lampy. Można dobrać kondycjonery, listwy, topowe kable, które wyciągną maksimum z zestawu. Topowe kable słuchawkowe. Ale to raczej dla osoby dla której wydać 1 mln zł, to pestka na tor słuchawkowy, a może jako jedność i również kolumnowy. Znalazłem słuchawki. Teraz czas szukać toru. Wzmacniaczy jest od groma, od takich za 8k zł i dalej nie ma granicy, DAC-i to samo. Są Accuphase, są dCS, Lampizatory i jeszcze parę się znajdzie topowych. Ale to nie na moją kieszeń. I nie na kieszeń większości ludzi. Nie liczni sobie pozwolą na takie topowe konstrukcje. Już Meze z Kann Cube kosztującym 7,5k zł pokazał klasę naprawdę wysoką. Moje Nightowl nawet do pięt nie dorastają, przed startem przegrywają. No grają naprawdę fajnie, ale Meze to dźwięk kilka klas wyżej. Wydaje mi się jednak, że moje założenie jest realne, bo Meze wystarczy dobry przetwornik(albo Matrix albo Ayon, inny mi nie przychodzi do głowy), dobra lampę(te 4 wymienione na samym początku), dobry kabel słuchawkowy( sporo ich jest, jest w czym wybierać) i ewentualnie na sam koniec jakiś kondycjoner(nie wiem) listwy( np. ciekawa od iFi z filtracją) itp. I to i tak będzie dźwięk obstawiam piekielnie dobry, skoro już z DAP-a grały niesamowicie. Tak dobrze, że teraz jak słucham NO, to słyszę przepaść dzielącą te słuchawki. Hmmmm na ten moment to chyba tylko STAX jeśli miałbym coś wypróbowywać w przyszłości. STAX to faktycznie byłaby zupełnie inna szkoła grania, coś zupełnie innego niż to co do tej pory słuchałem.
 8. Hmmm, nie jestem pewien czy Twoje założenie jest realne. Poszukiwanie, możliwie zbliżonego do pożądanego, optimum to jedno. Druga rzecz to naturalna ludzka skłonność testowania nowości (w świecie audio ta ciekawość jest zwielokrotniona, z uwagi na mnogość opcji), tak więc po wielkokrotnym wysłuchaniu swoich ulubionych utworów na "zestawie marzeń", po kilku latach najprawdopodobniej pojawi się chęć wypróbowania czegoś innego. Chociażby po to, by ulubiona muzyka zabrzmiała nieco inaczej, byś ją mógł odkryć na nowo. Co więcej, będą się pojawiać atrakcyjne nowości i będziesz wystawiany na ciągłą pokusę...
 9. Można próbować Ayona, ciekawy daczek. Z póżniejszą możliwościa podpięcia czy to transportu sacd czy streamera poprzez I2S. Ale nie miałem przyjemności jeszcze słuchać. Recenzji masz pełno o Ayonie. Również siedzi używka na giełdzie hifi, ale bez podanej ceny. Obstawiam koło 9-10k, po tyle widywałem używki Sigmy.
 10. Dzięki za podpowiedź może faktycznie Ayon. Choć cenowo to inna bajka niż Topping. Prima luna odpada skoro nie jest zbalanozbilansowana. LD mk6+ w torze niezbalanowanym gra na 50% swoich możliwości. Sprawdziłem że swoim CD po RCA jest OK, ale po XLR łeb urywa.
 11. Testował ktoś może iSine10 i iSine20? W sumie w bardzo dobrej cenie jest 10 w Top Hifi z Cipherem BT: https://www.tophifi.pl/sluchawki/sluchawki-zestawy/isine-10-cipher.html Zastanawiam się, czy warto to rozważyć i jak to wypadnie w porównaniu z AKG k702 + HDP Icon.
 12. Cześć, Kurzy mi się karta dźwiękowa AIM SC808. Wzmacniacze wymienione na LM6172IN + 2xLME49720. Karta w stanie bardzo dobrym/idealnym. Zauważyłem, że nie ma jej dostępnej już w sprzedaży, a zbierała bardzo pochlebne opinię. I mam pyatnie. Warto sprzedać tą kartę, jeśli nie doczekała się odpowiednio dobrych słuchawek? A jeśli tak to za ile? Nie mam zielonego pojęcia ile mogę z czystym sumieniem za nią krzyknąć. Pozdrawiam
 13. Co do andromed i sr15 to po se nie ma w ogóle żadnego syku. W wejściu zbalansowanym jest taki lekki szum gdy piosenka się skończy lub wciśnie się pauzę. Po 2 sekundach jest takie jakby lekkie pyknięcie i jest całkowita cisza. Odnośnie działania sr15 na baterii to po wi fi z Tidala z plików master zużycie na godzinę wynosi 13 % a hifi 10%. Między se a bal jest dokładnie takie samo zużycie z tym że po bal była głośność 40 a żeby uzyskać taką samą po se musi być około 20 jednostek więcej ( skala do 150).
 14. Patrząc na komentarze sprzedawcy to Brać i w rękę całować. Miałem ok.roku,mnie się bardzo podobały.
 15. Oppo PM-2 za 2170pln... z tego co się orientuję to nowe kosztowały ponad 5kpln. Nie znam się specjalnie ale na fotkach wyglądają ok. Jakby ktoś zerknął i dał znać, czy warte są dziś tej ceny.
 16. @KiiT no cóż, będę musiał przyjrzeć się obu DAC-om dokładniej. Gdyby były słuchawki, to może udałoby się z RTV MAX ugadać dac Ayona plus oba wzmacniacze Ayona i feliksa, o ile mają je, ewentualnie mogą w ogóle sprowadzić. Ale słuchawek brak więc na ten moment i tak nic się nie zdziała u nich. A poza tym przemyśleć kwestie KANNA. Bo to dobry zawodnik może być, który może pomóc nawet w zbudowaniu potem stacjonarnego toru zastępując DAC i wtedy nawet DAC mógłby iść na ostatni strzał z racji posiadania mini xlr 5 pin jako wyjścia liniowego. A A&K oferuje również kabel mini xlr 5pin -> 2x 3pin XLR. O ile wyjścia liniowe w małych daczkach przenośnych nie szczycą sie super możliwościami, o tyle tu dostajemy zbalansowane wyjście liniowe. I w zależności od AMPA ewentualnie zastosować przejściówki xlr - rca gdyby to był single ended amp. Jak się przyjrzałem to A&K stworzył KANNA jako przenośne "stacjonarne" źródło, tak by nawet w stacjonarnych systemach się odnalazł(mini xlr 5pin). Jako przenośne "stacjonarne" źródło, bo to jest zbyt wielkie by w kieszeni nosić. To jest chyba z dwa może 2.5 razy grubsze niż fiio q5 i chyba nawet ciut większe i na pewno szersze.
 17. Trzeba by sprawdzić, ale od 2016 r. śledzę temat Andro na headhifi i jeszcze nie było takiego źródła od Fiio aby nie szumiał. Niska jakość implementacji wychodzi jak na dłoni. Zreszta nie tylko Fiio ale i wielu innych źródeł. Andro są bardzo czule i wyłapują absolutnie wszystko.
 18. AKG K812 aktualnie za 1650zł brać bo portfel swędzi
 19. Ale który wzmacniacz patrzyłeś? Do tego mowa o Q5S, więc tu sytuacja może być inna. Ale to już @KiiT musiałby się wypowiedzieć na temat szumu jak że słuchał jak zrozumiałem.
 20. Jak będę w jakimś większym mieście, to z pewnością przetestuję parę słuchawek. Z zakupem mogę chwilę poczekać. Co do Encorów, to mam pady welurowe.
 21. Spójrz na prima luna evo 100 i Ayon Sigma, może to będzie czego szukasz tyle że prima luna nie jest zbalansowana, ale charakterystyka powinna być okej.
 22. Dziś zakupione pierwsze winyle w życiu.... nie mam jeszcze gramofonu.. jedzie... ale płyty czekają... a ja w gorączce oczekiwania.
 23. To chyba czas przerzucić się na zupki chińskie i zamieszkać w kartonie
 24. @KiiT No nie, w kibelku muzyki nie muszę słuchać Okablowanie mam ładnie porozciągane, w centrali jest też wszystko na zapas, do netu po kablach, TV w każdym pokoju it. Jak informatyk będzie mi to wszystko konfigurował z NASem to mi poustawia, narazie chcę kupić sprzęt. A wymagań nie mam jakiś wielkich. Co do audio, to tak jak napisałem. Ten Marantz wydawałby się ok, mogę podłączyć TV, chyba też gramofon, można go podłączyć do Nas, dobrze myślę? Tylko ta moc kolumn trochę za mała. A do sypialni mógłbym wziąć coś takiego jak kolumienkę Denon Heos 1 HS2. I to jak rozumiem współgrało by z tym Marantzem. Tylko ta kolumienka to taka trochę, mizerna.Z tym nie wiem co zrobić.
 1. Load more activity

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
 • Create New...