Jump to content

All Activity

This stream auto-updates     

 1. Yesterday
 2. Witam ;) Na chwilę obecna korzystam z HD650 + wlaśnie Power Color Devil HDX z opa Muses 8820 + 2xLME49720 lecz za niedługo chciałbym wymienić dwa ostatnie opa na coś z Bursona V5 lub coś V6 i tutaj nasuwa się pytanie czy takie połączenie wystarczy do napędzenia i dobrego brzmienia w słuchawkach HD800 czy jednak potrzebuje toru za podobne pieniądze co same słuchawki? Z góry dziękuje za odpowiedź ;) Ps. Czy to w ogóle się opłaca? Czy może jednak lepiej zebrać więcej pieniędzy i wymienić tego HDX na coś lepszego i dopiero wejść w HD800?
 3. Ten kabel to jakaś świeżynka. Na znanym medium społecznościowym piszą, że w salonie się pojawił ten kabel (ta konkretna długość 3,0 m) za cenę 610 zł. Ja się na pewno nie zdecyduję. Nadal czekam na inne okoliczności (kabel używany, nowy kabel "skręcony" przez Autora).
 4. Witam Jako dość świeży w tematach DAC / Wzmacniaczach chciałbym się dopytać odnośnie ISK HD9999 Czy to prawda , że DF Black może uszkodzić te słuchawki ?
 5. @jacmiszcz92 Czytałeś wątek, który podlinkowałem wyżej? 🤔
 6. Można sprawdzić które sterowniki generują największe opóźnienia i je zaktualizować
 7. daviox

  Mann

  Aż sobie zapisałem.
 8. Na dniach coś kupie, jak na razie będę wybierał pomiędzy STX Electrino M-100 Active, Microlab solo 7c, lub TAGA HARMONY TAV-500B. Pochwale się jaka będzie różnica do moich Fend 24
 9. nsk

  Mann

  Z tego co pamiętam to on chyba słucha na sprzęcie od Kondo więc swoje pewnie przerobił w temacie.
 10. Eberloth

  Mann

  https://www.polskieradio.pl/9/6256/Artykul/2384884?fbclid=IwAR1gub3L5zRjia7Vh6_o4TFiuJpbjUkM5dhMG_hyQEqAyTQdvdBff9AJEQc
 11. Tak. https://www.audeze.com/products/lcd-1 Zastąpienie serii Sine.
 12. To nie chodzi nawet o zadyszki. Jeżeli będziesz rejestrował coś na żywo (nie tylko z mikrofonu, ale na przykład z dwóch aplikacji na raz w trybie what you hear), dowolny pik wydajnościowy potrafi wytworzyć różne dziwne dźwięki w nagraniu, a pozbycie się ich to potem koszmar. Publiczność forum jednocześnie nie jest reżimem i jeżeli ktoś chce przesunąć dyskusję na PW, to ma do tego prawo.
 13. @timecage Na pewno dysk SSD zawita w moim komputerze. Kwestia czasu, a zawsze wyłączam wszystko z tła. Z resztą, kiedyś miałem bajzel na jednych nagrywkach. FL Studio, Chrome kilka kart, i trochę innych programów i nie było oznak zadyszki PC.
 14. Jeżeli już coś doradzać w kwestii komputera, to dedykowany dysk ssd do nagrań/zabaw z dźwiękiem jest niezgorszym pomysłem. Natomiast nie jest to mocno kluczowe. Tak jak stwierdził daviox, komputer zbudowany pod gry raczej nie będzie robił problemów przy produkcji muzyki. Chyba, że zamierzamy zajmować się kilkunastoscieżkowymi kilkudziesięcioefektowymi projektami. Na pewno dobrym pomysłem jest na czas nagrywania powyłączać wszystkie zbędne uruchomione aplikacje.
 15. LCD-1 - składane, podróżne, nowe. Otwarte. The LCD-1 blends Audeze's coveted LCD sound quality together with improved comfort and portability. Our 90mm Planar Magnetic drivers deliver frequency extension from 10Hz all the way to 50kHz with flawless precision and clarity, ideal both for audiophile listening and professional applications. Weighing only 250 grams and featuring a plush memory foam headband and ear pads, the LCD-1 is engineered for fatigue-free listening sessions both at home and in the studio. The specially designed cable has reversible connectors, so the LCD-1 will always deliver the correct left and right channel information.
 16. @jacmiszcz92 Zazwyczaj jest około 1000us równo, ale są czasem takie skoki. Nie mam SSD jeżeli to ważne. Skoki zazwyczaj się pojawiają jak coś włączam. Przeglądarkę etc.
 17. Niestety jest to moim zdaniem często nadmuchiwane sztucznie jeśli chodzi o wymagania gry, pod sprzedaż kart graficznych. A szczególnie, te słabe GPU się starzeją bardzo szybko. Ale co poradzić, zostaje wkładać w komputer co dwa lata po parę tysięcy I gitara , a co było przyczyną? Bufor?
 18. @Nehero, komputer, który był składany pod gry, i te gry uciągnął, nie powinien mieć problemu z DAW'em, a to o to się tutaj rozchodzi (w tej sytuacji można całkowicie odrzucić np. GPU). To, że sprzęt do gier starzeje się względnie szybko, jeśli chodzi o gry, niejednokrotnie odczułem na własnej skórze. Poza tym, źródło problemu zostało już zlokalizowane. @Bulbazaur, gdyby problem nie występował "globalnie" i nie byłby to mikrofon na USB, to mógłbyś jeszcze pokombinować z ustawieniami ASIO w FLS. Gdzieś tam chyba były ustawienia rozmiaru bufora. Jak Ci się chce, to możesz się pobawić.
 19. Zdziwiłbyś się jeszcze . Dziś komputer do grania to również jednostki za 2k zł, które w grach są jakie są, najczęściej do wymiany po max 1 roku, a i te potrafią nie odpalić jakiejś gry, bo są za słabe. Dlatego zdziwiłbyś się jak komputer do gier może być słaby czasami. Np. jak mój, wszystko pokupowałem, złożył, ale wciągnąłem się w audio i karty graficznej już nie kupiłem, a teraz szkoda mi wydawać pieniądze na kartę zamiast sprzętu audio . Ale to też mi pokazało, że czasami da się wykrzesać trochę mocy z już leciwych kart graficznych. Forum jest po to, aby pisać publicznie i rozwiązywać problemy, również dla następnych osób z podobnym problemem. Ja jestem jednak zdania, że forum jest publiczne, a szczególnie problemy powinny być rozwiązywane też publicznie, tak aby każda następna osoba mogła zobaczyć ewentualne rozwiązanie i rozwiąże swój problem szybko i łatwo.
 20. Możesz podesłać, ale jak komp składany pod gry, to szczerze wątpię, aby to wydajność była tutaj problematyczna.
 21. @daviox mógłbym Ci podesłać specyfikację kompa na PW? Ogarnąłbyś, jak trochę się znasz. Bo ja składałem tego kompa do grania.
 22. Raczej nie... Większe problemy mogą być, kiedy masz np. zbyt mały rozmiar bufora. Tutaj wydajność kompa może mieć znaczenie. Mało wydajny PC + Mały bufor = Może przycinać/będą artefakty w dźwięku. Z kolei zwiększenie rozmiaru bufora może zwiększyć opóźnienia. Wszystko tak naprawdę rozbija się o implementację warstwy silnika dźwięku w danym programie.
 23. Tak. Format mogę zmieniać, jak chcę - bez zmian. Żaden soft, nawet w tle programy wyłączam, bo mam nawyk ze starych systemów Windows EDIT: Tak myślałem, że to wina hardwaru. FL Studio domyślnie leci na ASIO4ALL, nie chcę kombinatoryki robić, bo i tak muszę kupić XLRa i interfejs, bo muszę mieć direct monitoring. @daviox dzięki za pomoc. A jeszcze w sumie mam pytanie. Wiesz może, czy reszta komputera jest w stanie negatywnie wpłynąć na nagrywki/produkcję muzyki? Typ płyty głównej, może szybkość ramu, szybkość dysku itd.?
 24. Z aktywowanym trybem wyłączności problem dalej występuje? Spróbuj bez zmiany formatu. Korzystasz z jakiegoś zewnętrznego softu, przechwytującego dźwięk na we/wy? (CheVolume, Equalizer APO etc.) @Bulbazaur, dobra, teraz zauważyłem, że to mikrofon na USB. Tu leży problem, który zresztą znany (https://forum.ableton.com/viewtopic.php?t=29439). Możesz coś pokombinować z puszczeniem przez ASIO4ALL, ale rozwiązanie problemu nie jest gwarantowane, taki już urok tego sprzętu.
 1. Load more activity

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
 • Create New...